Arlos

Potrebuje/musí mať štát hlavné mesto?

Nejlepší odpověď
Drap

Samozřejmě. Musí mít místo kde sídlí hlava státu, vláda, popřípadě další instituce. Nemůže se třeba vláda scházet pokaždé v jiné dědině. Potřebují jisté zázemí a pod.
Bez hlavního města to doposud nikdo nezkoušel.

Další odpovědi
ivzez

Každý stát potřebuje sídlo státních institucí.
Např. Liechtenstein nemá žádná města, panovnický rod i státní instituce
sídlí ve Vaduzu. Zjednodušeně o Vaduzu hovoříme jako hlavním městě.

Kepler

Nemusí. Třeba Vatikán, Singapur nebo jiné městské státy. Ty jsou státem i městem současně. Některým ostrovním státečkům stačí i hlavní vesnice.