Mad

Poslal jsem poštovní poukázkou peníze na jiný účet.Můžete mi poradit jak dostat peníze zpět? Děkuji Jan

Nejlepší odpověď
mosoj

Pokud nebude druhá strana seriozní tak těžko.
Ne každá částka stojí za podání žaloby.

Další odpovědi
standa

Nejprve musíte zjistit majitele toho chybného účtu, a to můžete udělat jen s ´pomocí´ jeho banky.

Podle posledního čtyřčíslí bankovního účtu (=kód banky) zjistěte o jakou se jedná banku. Viz zdroj.

Poté se do té banky osobně vydejte a zde svůj požadavek projednejte. Banka by měla klienta kontaktovat a sdělit mu váš požadavek na vrácení peněz.

A dál je to jak píše mosoj…

Zdroj: http://www.me­sec.cz/bankov­ni-ucty/osobni-ucty/pruvodce/kody-bank/

verka

Nevím, ale zkus se zeptat u přepážky tam, kde jsi to posílal.

pondělí

ano kontaktovat banku,a jinak použití peněz i chybně připsaných na učet je považováno za uživání cizích prostředků a proto trestné,