AndreiRanger

Poskytování osobních údajů třetím stranám?

Dochází k porušení zákona o ochraně osobních údajů, když bez např. já dám telefoní číslo svého kamaráda, bez toho aniž by s tím vyslovil souhlas, někomu jinému? Díky za odpovědi.

Nejlepší odpověď
zzzzz

Telefonní číslo není vždy osobní údaj. Spousta firem s čísly kšeftuje. Osobní údaj je především, jméno, příjmení, adresa, r.č. datum narození atd. Musel by jste, spolu s telefonním číslem poskytnout i jiný osobní identifikační údaj.
Doplňuji:
Telefonní číslo není vždy osobní údaj. Spousta firem s čísly kšeftuje. Osobní údaj je především, jméno, příjmení, adresa, r.č. datum narození atd. Musel by jste, spolu s telefonním číslem poskytnout i jiný osobní identifikační údaj.

Další odpovědi
badisko

no cislo zrovna nee… ale je normalni ze nikomu bez souhlasu cizi cislo nedavam ..a tim mam namysly i cisla skype atd …ale dalo by se rict ze ano ..jinak souhlasim se zzzzz…ale uz nekdy zkousela zadat nejake telefoni cislo do vyhledavace ?…obcas se stane ze vyhledavac najde i jmeno majitele cisla …takze ikdyz ma pravdu nevedomky na nej prasknes vic nez tusis …nicmene vsichni vime cim se vystavujeme brouzdanim po internetu posilanim meilu a tak zverejnovanim IP adres a co vse se da podle ip adresy dohledat …ma to ale obrovskou vyhodu pri nakupovani prez internet…ale rozdil je toho vyuzivat a nebo zneuzivat…!!!!

anonym

Jistě že dochází pokud nemáte od písemný souhlas.

anonym

je to diskutabilne.
pokial je to nejakemu spolocnemu znamemu, nemalo by to tak vadit.
inej eto, ked to cislo date predavacovi s yeplou vodou a ten potom dodycneho otravuje:
„Vsak fero mi to cislo dal“.

Takze – je to minimalne nekorektne.