DuplexCz

Jaký postih mě čeká za poskytnutí alkoholu nezletilému, jsem-li sám nezletilý?

Dobrý den, nedávno jsme byli s kamarádem chyceni policií po požití alkoholu, já nadýchal 0,47 a kamarád 0,69. K tomuto neštěstí jsme ještě navíc u sebe měli 2 flašky rumu, a když se ptali, kde jsme je sehnali, tak jsem řekl pravdivě, že jsem rumy koupil v Penny. Každopádně teď se dostávám k mému problému, kvůli kterému píšu tento dotaz. Před pár dny přišlo předvolání na městský úřad (podání vysvětlení). V předvolání je napsané, že jsem se dopustil poskytnutí alkoholu nezletilému… Avšak problém je, že já sám jsem nezletilý, takže v tom nějak postrádám logiku a chtěl bych se vás zeptat, jaké z toho můžu mít jakožto nezletilý postihy. Děkuji za odpověď.

Odpovědi
Kepler

Patrně je nezletilý i tvůj kamarád, pak tam logika je. Trestním postihem nezletilých se zabývá Zákon č. 218/2003 Sb., o odpovědnosti mládeže za protiprávní činy a soudnictví ve věcech mládeže. Můžeš si to nastudovat z odkazu.

Zdroj: http://socialni-prace.webnode­.cz/zakon-c-218-2003-sb-o-odpovednosti-ladeze-za-protipravni-ciny-a-o-soudnictvi-ve-vecech-mladeze-a-o-zmene-nekterych-zakonu/

Kepler

To ti sesednizkola moc dobře neradí – dělat ze „soudců“ blbce. Radši si přečti § 11.

DuplexCz

Případně jaká by mohla být výše pokuty, nebo co by mě mohlo postihnout? díky

DuplexCz

Dobře děkuji moc za odpověďi a rady. Určitě něco vymyslíme, jelikož jdeme oba dva, kamarád jako svěděk. Takže základ je, že se musíme domluvit my dva. Ale to co píšete asi bude nejrozumnější rád, bych se vyhl nepříjemnostem tipu pokuta ve větší částce.