plebs

Porušuje Orbán základní Listinu práv v EU?

Svoboda a demokracie je základní podmínkou v EU.
Maďarsko v čele s Orbánem se nesmí, nebo může svobodně a demokraticky rozhodnout v čem mají tradici a svůj většinový názor.

Nejlepší odpověď
karel kocman

Demokracie v EU? Kde jste to videl. Maďarsko a nejen to, si svoje zažilo za sovětské totality. A prostě chce žít svobodně, a ne pod totalitnim diktátem EU. Už jste všichni zapomněli, co jsme chtěli po pádu komunismu? Žít svobodně, bez nařízení, direktiv, bez kvót, aby každý byl na funkcích dle schopnosti a ne podle pohlaví. To je svoboda bez zásahu státu, v opačném případě je to návrat zpět do totality.

Další odpovědi
Voltaire

Problémem všech mezinárodních organizací, které disponují centrálním vedením je ten, že jednou podlehnou útopické představě, že budou řídit ostatní a mluvit jim do všech záležitostí. Je to začátek konce EU, škoda – už i jinak prounijní občané (zejména pravicové spektrum) pochybují o vývoji EU, snaha o reformě zdá se být marná. Zákon, který nedávno nabyl účinnosti v Maďarsku nepodporuji (!) ale není to otázka lidskoprávní, nýbrž střet postojů v rámci výchovy. Dnes převládá liberální, v Maďarsku konzervativní – to je princip demokracie.

Viktor Orbán nic neporušuje, jen se vydává jinou cestou, než si představuje liberální frakce a frakce lidová, která konzervativní už dávno není, ale to už je jiné téma.

Drap

Jak se může organizace jako je EU, která nevznikla na demokratickém základě ohánět nějakou demokracií?

paul1

Původní záměr pro utvoření EU byla myslím pomoc zemím Evropy dostat se na úroveň USA. K tomu by měla sloužit možnost rozvinutí vzájemného obchodu , spolupráce atd. Tyto snahy byly tuším známy už někdy ve středověku (možná se mýlím).
Jenže v každém systému jsou obsaženy destrukticní síly. Jsou to síly působící proti pořádku a proti systému samotnému. Proces ničení, rozpadu a koroze probíhá jaksi automaticky. Domy chátrají, mosty se rozpadají, auta se ojíždějí, i naše tělesné schráky jsou den ode dne povadlejší. Síly destrukce a zmaru jsou automaticky vtaženy do každého
zbudovaného díla. Vše v přírodě má omezenou životnost. Kolapsu se nevyhnou ani myšlenkové nebo duchovní systémy.
Tyto síly, napadající každý systém jsou nazývány buď entropií, šumem v signálu,
ďáblem, červíkem pochybnosti, virem, anebo prostě jen neblahým tušením.
Dá se tedy počítat s tím, že snahy pozdvihnout technickou a životní úroveň zaostalejších zemí v EU budou také napadány podobnými silami. Tím přímo nemyslím Maďarsko, ale je to spíše jen tak můj všeobecnější náhled na problematiku a proces výstavby EU.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Pepa25

Hloupá otázka a ještě nesmyslnější doplnění. Není na co odpovídat …

plebs

Jako občan ES je svoboda a demokracie základní podmínkou EU, ovšem mělo by být doplněno tuto svobodu a demokracií upravují Smlouvy a Úmluvy EU které byly podepsány.

Voltaire

Aneb jak se připravujeme o diskuzi, však lze konfrontovat tazatele, zvolil jste jinak.

plebs

Demokracie je o diskuzi chytřejší napíše odpověď ješita se cítí uražen

Voltaire

Tak tak, jenže mnozí dnešní liberálové diskutovat moc nechtějí, jsou utvrzeni v tom, co říkají a nehodlají akceptovat jiné postoje k dané problematice. Takže to označí za hloupost a pohrdá tak tazatelem.