Avatar uživatele
Registrovaný

Poruším autorská práva, či jiná práva, když použiju ve videospotu hlavu(masku) případně jen plakát Karla Gotta?

Poruším autorská práva, či jiná práva, když použiju ve videospotu hlavu(masku) případně jen plakát Karla Gotta? Pootřebuji jeho souhlas?

Odpovědi:

Avatar uživatele
Pokročilý

Podle mého názoru potřebujete jednak jeho souhlas (§ 12 Občanského zákoníku), a pokud jste fotografii nebo plakát netvořili sami, pak podle autorského zákona 121/2000 Sb. ještě souhlas držitele autorských práv.

Zdroj: http://portal.gov.cz/zakon/40/ 1964/12

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2163
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 928
Zlatý mosoj 677
Zlatý gecco 534
Zlatý led 532
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 433
Zlatý JájsemRaibek 399

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.