lullu.b

Poruším autorská práva, či jiná práva, když použiju ve videospotu hlavu(masku) případně jen plakát Karla Gotta?

Poruším autorská práva, či jiná práva, když použiju ve videospotu hlavu(masku) případně jen plakát Karla Gotta? Pootřebuji jeho souhlas?

Odpovědi
Výletník8

Podle mého názoru potřebujete jednak jeho souhlas (§ 12 Občanského zákoníku), a pokud jste fotografii nebo plakát netvořili sami, pak podle autorského zákona 121/2000 Sb. ještě souhlas držitele autorských práv.

Zdroj: http://portal­.gov.cz/zakon/40/1964/­12