DusanOrlik

Poradíte? Sháním kvalitní DVD přehrávač

Zdravim,
Prosim nepsal pripominky typu na co dvd prehravac apod. Proste chci.Rad bych se vyhnul znacce LG. A nejlepe bych uvital hyundai ci Sony.Ale na tom tak nezalezi.Cena do 2 tisic.
Piste prosim vase tipy.
Diky

Odpovědi
Alesh

tvl, na co DVD přehrávač? 🙂
Osobní zkušenost, čím levnější, tím lepší. Většinou ty superdrahé značkové měly různá omezení, nepřehrávaly vypálená DVD, neuměly XviD apod. Zatímco DVD za pár stovek šlapalo se vším všudy, nic nebyl problém až na nějaké hodně exotické formáty, ale to jde řešit přinejhorším přeformátováním.

Kepler

Nedávno jsem prodal jeden DVD REKORDÉR s původní cenou asi 25 000 a slušnou pamětí, téměř nepoužívaný – za 1000 kč. Jinak přehrávače kvalitní do dvou tisíc koupíš nové. Ba i do 1000 Kč https://www.al­za.cz/domaci-kina/levne-dvd-prehravace/18843484­.htm#f&cst=0&cud=0&pg=1&­pn=1&prod=&sc=500 Na značce nezáleží, cena navíc je jen pro komfort obsluhy nebo schopnost přehrávat různé formáty.

aliendrone

Zapomeň na kvalitní – ty už se DLOUHO nevyrábějí a v této cenové relaci obzvláště. Dnešní kousky jsou doběhové typy, u nichž je jedno společné – stojí za starou belu. (pochopitelně, výrobní technologie se musí doopotřebovat do terminálního stavu)

Je to stejný problém, jako když se snažíš nakoupit do PC DVD (RW) mechaniku. Všecny jsou laciné a všechny nevydrží víc jak 2–4 roky, než začnou blbnout. K porovnání – mám stále (asi už 20let!!) bezchybně funkční double speed CD vypalovačku Plextor a s ní vypálená CD bez problémů fungují i dnes. Ne že by mi dnes k něčemu byla (jednak jen CD, druhak rozhraní SCSI), ale pokud se ti na dnešních mechanikách podaří vypálit a po cca 3–4 letech i něco načíst, bude to ZÁZRAK! A to samé platí i pro DVD přehrávače, prostě optika (laser) ti nevydrží více jak 3–4 roky, no. :(

Petr1491

Ahoj, ještě bys mohl napsat, jaký typ sháníš: zda přenosný nebo klasický stolní. Pokud se v dané problematice moc neorientuješ, doporučím ti tady tenhle článek, kde máš nějaké typy a hlavně rady, jak správně vybrat. Je totiž důležité, co budeš přesně od tohoto zařízení požadovat a očekávat: https://www.chy­tryvyber.cz/nej­lepsi-dvd-blu-ray-prehravace/

Keporkak124

Ahoj, přiživím se,

když si koupím levný notebook s mechanikou, bude přehrávání na úplně stejné úrovni jako u cíleného DVD přehrávače nebo je v tom nějaký rozdíl? A jaký z těchto https://www.a­recenze.cz/no­tebooky/ ntbs mi doporučíte?

Kepler

alien: možná, že ty dnešní přehrávače na tom tak opravdu jsou, nevím. Ale já mám PC starý repasovaný desktop od HP, který jsem pořídil asi za 3500 kč, včetně upgrade. Jak starý vlastně je ani nevím, možná tak 10 – 15 let. A DVD mechanika jede bezchybně. Prostě to není čínský šmejd.

aliendrone

No vždyť jo – ony se DVD mechaniky začaly prasit v souvislosti s nástupem Blu-raye. Máš prostě ještě kvalitně vyrobený kus. Navíc si můžeš blahopřát, že tvůj památeční stroj neobsahuje „moderní“ (fízlovací) technologie. :)