Karel51

Poradíte, jak vyřešit přehrávání filmů a videí z USB?

Koupil jsem SENCOR Receiver SDB 1007T, který má také vstup USB, abych mohl přes něj pouštět filmy z USB. Připojil jsem zařízení k televizi (plasma Panasonic) jak přes anténní vstup, tak kabelem SCART. Když otevřu menu v Receievetu, tak v nabídce mimo jiné je jak přehrávání fotografií tak i videí. Ale po připojení USBčka se na obrazovce objeví nápis, že se zařízení inicializuje (to je v pořádku a trvá to jen chviličku) a po té jdou z předvolby moje foto přehrát i fotografie, které jsou na USBčku, ale videa pořízená fotoaparátem spustit nejdou a v předvolbě moje videa se ani nezobrazí, že je nějaké video na USBčku nahrané přes to, že je na USBčku nahraný film. Nevíte někdo čím to může být, případně jaká by byla možnost přehrávání filmů z USB když moje televize vstup pro USB nemá?

Původní neotázka
Přehrávání filmů a videí z USB

Odpovědi
Hlada

Film nahraný foťákem má jiný formát.
Přijímač umí přehrát jen MPEG-2. Film je tedy potřeba do tohoto formátu převést.

dr.luha

Udělat konverzi do mp4 (H264, zvuk aac 192). Třeba v AnyVC.

Karel51

Děkuji za rady,jistě jsou užitečné,ale bohužel mě jako běžnému uživateli počítače moc neříkající.Neznám co znamená MPEG-2,natož jak to převézt a ani mi nic neříká ,,Udělat konverzi do mp4 (H264, zvuk aac 192). Třeba v AnyVC". Předpokládal jsem,že si prostě koupím zařízení,nahraji na USP a tase tak jednoduše přehraji do televize.Ale asi budu muset čekat,že si někdy koupím jinou televizi.