Petusinka

Poradíte mi někdo s výběrem diktafonu, prosím ?

Chtěla bych si koupit nějaký levný diktafon na nahrávání přednášek ve škole (učebny jsou opravdu velké – až 300 lidí, ale učitelé mají mikrofon). Chtěla bych se tedy zeptat, zda máte zkušenosti s nějakým levnějším typem diktafonu, který by posloužil k mým účelům. Našla jsem tento diktafon http://diktafo­ny.heureka.cz/so­ny-icd-px312/ , který je cenově příznivý a má pozitivní recenze…ale přesto bych ještě ráda slyšela nějaké další poznatky k němu. Nevlastníte náhodou někdo? Děkuji :)

Nejlepší odpověď
mosoj

Špatné vzhledem k tomu, k čemu ho chcete používat. Pro takovéto nahrávky je třeba použít externí směrový mikrofon pro potlačení šumu v rušném prostředí.
Ten Vámi vybraný neumožňuje připojení externího mikrofonu.
Takže bych doporučoval porozhlédnout se po jiné značce. Tradici v diktafonech má značka Olympus, nebo třeba tento :
http://diktafo­ny.heureka.cz/el­trinex-v4pro/recenze/
Doplňuji:
http://diktafo­ny.heureka.cz/f:2288:2­860/?gclid=CL_yv­fLs1bQCFYXLtA­odCAMAVg

Další odpovědi
Pájo

Dávám za pravdu mosojovi. Bez externího mikrofonu to bude vždy bída.
Mám také na srdci další postřehy:

  • nápad sice dobrý, ale nepraktický – přednáška není od toho, abyste zachytila každé slovo řednášejícího
  • na řadě škol je na přednáškách zakázáno pořizovat zvukový či obrazový záznam
  • zpracování zvukového záznamu je velice nepraktické (strávíte jím ještě více času, než soustředěným psaním poznámek přímo na přednášce).

Mám to z vlastní zkušenosti, kdysi jsem měl podobný nápad.

Wang

Chce to, aby měl směrovej mikrofon.

terry

Já používám Philips. Cenově podobný. Jsem max.spokojená. Nahrávám v menších prostorách i velkých halách, stadionech bez sněrového mikrofonu a je to v poho.
Jen když někdo mluví nebo šustí vedle, tak to je slyšet, ale s tím nic nenadělám.

klapalfr

No, podle mě by bylo docela nepraktické tahat na přednášky diktafon a ještě k tomu směrový mikrofon, jak tu někteří psali. Dnes už existují i diktafony, u kterých se dají mikrofony přímo nasměrovat a myslím si, že něco takového by pro tento účel bylo ideální. Pár takových dělá například Zoom, viz třeba tento test: https://www.tes­tino.cz/dikta­fony

Jiří Sova

Máte někdo diktafon, který bych nemusel vytahovat na stůl, a přesto nahrávat kvalitě zvuk? nebo nějaké skryté nahrávací zařízení?

Petrovskalui

Používala jsem už několikrát diktafon, který je zabudovaný ve flash disku. Nikdo tak nepozná, že něco nahráváte, ale přes to je záznam zvuku velice kvalitní.

Jiří Sova

Kolik stojí takhle skrytý diktafon ve flash disku? a kde se to prodává? Vůbec na tom není poznat, že se nejedná o klasický diktafon?

MartinZap

Také jsem si kupoval tuto vychytávku do školy, kdy jsem si chtěl nahrávat přednášky tam, kde to nebylo povolené nahrávat. Kupoval jsem ho z eshopu 1obchod .com, sehnal jsem tam kvalitní diktafon, který dokázal nahrávat dobře i přes okolní ruch.