Meffinka

Poradíte mi prosím s výběrem notebooku?

Stále a stále se snažím vybrat nějaký notebook za přijatelnou cenu, ale ne a ne se rozhodnout. (Mezitím už budou vyprodané :D )
Zkrátka: rozlišení 1920*1080 px; velikost disku 1TB a s SSD je prý rychlejší; grafická karta je asi nejlepší NVIDIA GeForce – ale třeba má někdo jiný názor; a asi by byla lepší vícečlánková baterie?
Chtěla bych ho jak na normální kancelářské používání, tak i aby zvládl hry jako je The Sims a Spore (takové oddychovky pro mě :D ). Jeden „ajťák“ mi poradil Lenovo IdeaPad 320 15.6 FHD/A9–9420/8G/1TB/AM­D2G/W10H/červe­ná a druhý ASUS F550VX-DM588 Glossy Black nebo ASUS F550VX-DM390T Glossy Black. Problém je, že Asus prý je poruchovější (aušus mu říkají). Každý má jiný názor a tak zkouším tady, jestli tu nějaký ajťák bude. Má cenová relace je 13–20tis (až nebudu studovat, tak teprve pak můžu přemýšlet o něčem dražším :) ), ale ráda bych nějaký průměr.
Takže zatím děkuji :) Kdyžtak mi pak může někdo napsat na email :)

Nejlepší odpověď
anonym

větší poruhovost asusu je jen mýtus, ajťáci z řad obyčejných šroubováků jsou bohužel mýty prolezlí. A často jim k tomu stačí právě jen ta slovní hříčka aby ho udržovali uměle při životě … měl jsem řadu asusů a rozhodně jsem nepozoroval jakkoliv podřadné dílenské zpracování či horší spolehlivost, jsou naprosto srovnatelné s notebooky lenovo. Porovnávejte jen podle technických parametrů které jste uvedla (přidejte k nim ještě důležitý požadavek na minimální RAM, minimálně 4GB, optimálně však 8). Rozmyslete si zda skutečně potřebujete mobilní grafiku NVIDIA, pokud nehrajete náročné hry je to úplná zbytečnost a jen vám taková grafika bude rychleji konzumovat energii baterie, kterou byste mohla jinak využít smysluplněji. Nekvalitou byly svého času proslulé notebooky ACER – ne ani tak kvůli notebookům samotným ale špíš kvůli nekvalitnímu a příliš pomalému servisu který byl v ČR poskytován, ale ani to dnes není pravda … tyto populární značky se časem velmi rychle slajnují na prakticky stejnou technickou úroveň.

Další odpovědi
ivzez

Dala bych přednost Lenovu.

Altair-AC

Napiš uživateli George .Ten se v tom vyzná