JájsemRaibek

Poradíte, k čemu slouží tlačítko v místě klíčku zapalování u auta?

V pravé spodní části na obvodu zámku zapalování je takové vystouplé tlačítko. Klíč zapalování se jej však nijak nedotýká, pokud jej stisknu, nic se neděje (tedy alespoň nepozoruji).
K čemu to tlačítko slouží?
Zdroj obrázku: Automedik

Odpovědi
Klaproth

Ve Fiatu netuším, měl jsem něco podobného ve starém Citroenu a tam to sloužilo k testu kontrolek na přístrojové desce.

Edison

Z jakého to je auta? Jde stisknout bez klíčku? Mohlo by to být uvolnění zámku volantu?

JájsemRaibek

Edison: Fiat Bravo

Edison

Zkus fiaťácký fora…

Mc Merkurion

… píšeš vo autě, a vono de vo fiat … že by něco jako pojistka při výměně ???

JájsemRaibek

Při jaké výměně? Jako, že bych to zmáčknul a zámek se uvolnil a vypadl ven?