sowa

Poplatky za popelnice.Má povinnost platit poplatky i člověk s trvalým bydlištěm na Obvodním úřadě ?

Zajímá mě, jestli může při neplacení vzniknout vymahatelný dluh.

Nejlepší odpověď
pusinka50

Každá obec má svou vlastní vyhlášku o odpadech, informuj se na obecním úřadu

Další odpovědi
cukrar

sowa, je to dle vyhlášky obce,
Uvedu příklad:
Pardubice, ano musí platit, pokud nebude, bude dluh narůstat.
Rasošky, ne nemusí platit, páč tam je smlouva s firmou na likvidaci odpadu..

Drap

Poplatek se vybírá v místě trvalého bydliště. Neni důležité jestli se odpad vyprodukuje nebo ne. Je to poplatek, který se v podstatě vybírá formou daně.Takže může vzniknout vymahatelný dluh. U některých obcí lze pořádat o prominutí poplatku ze závažných důvodů. Někde se to promíjelo třeba z důvodů dlouhodobého pobytu v zahraničí, z důvodu věznění a podobně. Ovšem nárok na to neni.

johana 56

Poplatky za komunální odpa musí uhrait všichni občané.Liší se částka,kterou si obce a města stanovují iniviuálně.Kažý úřad má prostřednictvím vyhlášky možnost upravit platby.
V odkazu všeobebecé informace :
http://www.ca­oh.cz/data/ar­ticle/mv--zakon-o-mistnich-poplatcich---zvyseni-poplatku-za-odpad.pdf
Doplňuji:
Omlouvám se ,zlobí písmeno d ..odpad,uhradit,in­dividuálně.

Michal Kole

může, platit se musí, ať bydlíš kdekoliv, protože „odpad“ vzniká, jen tím že si vybalíš „sušenku“ z alobalu a ten určitě nepůjdeš do ocelárny roztavit

Sůwa

Odpovědím nějak moc nerozumím – to jako všichni, co mají trvalé bydliště na OÚ platí za popelnice toho úřadu? Tak to je ale pro úřad docela výhodné, ne?