JanaViki

Pomůžou na předkus rovnátka, nebo se to časem zlepší samo?:)

Doplňuji:
Je mi 14 a nemám mezery mezi zuby, ale prostě už se mi tam vlastně „nevejdou“ a tak rostou i křivě :)

Nejlepší odpověď
Drap

Záleží kolik ti je, ale samo se to většinou nezlepší. Rovnátka jsou jisté řešení.

Další odpovědi
anonym

Pokud je předkus způsoben směrem růstu zubů, rovnátka pomohou (příp. ve ´spolupráci´ s vytržením zubu/ů). Pokud máš ale rozdílně dlouhé čelisti (většina předkusů), rovnátka nepomohou. Někdy se takový předkus srovná ´sám´ (kratší čelist během vývoje lebky doroste), většinou je ale nutný chirurgický (pokud se pro něj rozhodneš) zákrok, obvykle se upravuje dolní čelist.

anonym

Když to umíš dobře s jazykem nikomu předkus nevadí hihi

StandaKoudel

Urcite zkus rovnatka, je to roztomile a prospeje to tvym zubum.

markos111

taky jsem měla předkus a rovnátka mi viditelně pomohla