ZbyněkM

Politá autobaterie

Dobrý den, dnes se mi podařilo při dolévání vody do ostřikovačů (normálně z obchodu) trochu polít autobaterii. Je to prosím velký problém? Dá se to nějak vyřešit, abych nevyzkratoval celé auto? Díky

Odpovědi
Schluker

Nemelo by nic hrozit. Priste je potreba dat si vetsi pozor ;)

aliendrone

Není to problém. Voda se dovnitř jen tak nedostane, tudíž stačí ji jen otřít do sucha, popřípadě čekni, jestli se někde nezachytila v jejím loži (teď by s ohledem na teploty to trvalo dlouho, než by vyschla sama).
Jestli jsi puntičkář, tak odpoj póly (nejdříve KOSTRU!), očisti a ošetři je i kabelové svorky konzervačním postředkem (stačí i SLABĚ pomáznout vazelínou). Což bys měl v rámci předzimní údržby autobaterie udělat tak jako tak. :)

Drap

Vodu utřít

elkon

Pokud nemáš veterána, tak je baterie uzavřená a jsou dostupné jen kontakty pro připojení, stačí otřít.