tomasnejedl

Policista a užívání marihuany mimo službu.

Jaký máte názor na policistu, který mimo službu užívá marihuanu s obsahem THC nad povolený limit? Nejen, že se jedná ilegánlí činnost a jako policista by měl zákony dodržovat, ale mohl by vůbec ve službě další den, nebo třeba týden, podat 100% výkon? Jak dlouho marihuana negativně ovlivňuje myšlení a reakční dobu? Já osobně si myslím, že tyto vlastnosti jsou zvláště u jednotek IZS nesmírně důležité a to jak pro naši, tak i jejich obranu.

Nejlepší odpověď
Mravenec

  1. Není to přípustné a je to v rozporu s etickým kodexem PČR.
  2. Během služby probíhají namátkové kontroly od OVK na alkohol a JNL.
  3. Policisté se musí podrobovat pravidelným lékařským prohlídkám.

4." THC nad povolený limit" neznám, jelikož je THC vždy zakázanou látkou.
5. Užívání marihuany není nelegální, držení ano.

6. Názor mám takový, že to neschvaluji a takový člověk u PČR nemá co dělat.

Další odpovědi
Filip84

A proč bych na to měl mít názor, jako? To není věc názoru, jako třeba jestli má „spolužačka“ hezké kozy, proboha! 🙄

Držení návykové látky v množství menším, než je malé, je přestupek. Policista podléhá za přestupek kázeňské pravomoci, no tak co, no tak by se to projednalo a on byl kázeňsky potrestán. Problém vyřešen – harmonie obnovena.

Pokud by byl ve službě pod vlivem návykové látky – „nalízal“ – no tak je to, v principu, to samé, jako by byl pod vlivem alkoholu. No tak jde o kázeňský přestupek (nikoli správní dellikt – přestupek), bude projednán služebně nadřízeným funkcionáře podle zákona o služebním poměru, no a jak se tohle řeší, že?: ukončili by u služební poměr. Zase: problém vyřešen – harmonie obnovena.

Tak na co mám mít, vlastně, názor?

Kryšpín

Hele brachu tohle by měla řešit strana pirátů a jejich šéf.

Kalim_YT

Je důležité si uvědomit, že každá země má své vlastní zákony a předpisy týkající se užívání drog, včetně marihuany. Pokud policista poruší zákony, včetně překročení povoleného limitu THC, jedná se o porušení právních předpisů dané jurisdikce. Je povinností policisty dodržovat zákony a sloužit jako příklad pro ostatní občany.

Co se týče negativních účinků marihuany na myšlení a reakční dobu, THC (tetrahydroka­nabinol) je psychoaktivní složkou marihuany a ovlivňuje centrální nervový systém. Účinky marihuany se mohou lišit v závislosti na dávce, čistotě, způsobu užití a individuální citlivosti každé osoby.

Marihuana může ovlivnit kognitivní funkce, jako je paměť, koncentrace, reakční doba a koordinace. Tyto účinky mohou trvat několik hodin po užití marihuany, ale doba trvání se liší v závislosti na mnoha faktorech. U některých jedinců mohou účinky trvat déle, zvláště pokud byla užita vysoká dávka nebo pokud osoba nevykazuje vysokou tolerance k THC.

Je důležité, aby policisté, zejména ti pracující v jednotkách IZS (integrovaný záchranný systém), byli schopni vykonávat svou práci s maximální koncentrací, rychlostí reakce a zdravým úsudkem. Proto mnoho zemí zakazuje policistům užívání drog včetně marihuany, nejen kvůli jejímu právnímu statutu, ale také kvůli potenciálním negativním účinkům na jejich schopnost vykonávat povinnosti.

Je vždy důležité, aby každý policista dodržoval zákony a etické normy svého zaměstnání a zůstával schopný plnit své povinnosti ve prospěch veřejného zájmu a bezpečnosti.

tomasnejedl

Děkuji za odpověď, každopádně radši bych znál názor člověka, než umělé inteligence. Pokud si myslíte, že to nikdo nepozná, jste na velkém omylu.