agentpv

Pokud si založím Paypal, musím mít kreditní kartu a s Paypal můžu platit hned, nebo budu čekat na potvrzovací dopis?

Odpovědi
Edison

Nemusíš mít kartu vůbec. Je potřeba mít oučet s možností platby přes internet. PayPal má totiž taky peněženku, do které di můžeš prostředky převádět z oučtu na každou jednotlivou transakci. Tím ještě zvýšíš i tak vysokou bezpečnost systému.

mosoj

Já na rozdíl od rádoby odpovídajících, účet na Paypal mám a platím z něho. Peníze si na něj převádím podle potřeby z mého účtu přes internetové bankovnictví. Žádné propojení s platební kartou ani s účtem není potřeba. Mimochodem paypal zajišťuje tuzemská banka, takže se vlastně jedná o převod peněz mezi tuzemskými bankami. Na Paypal si udržuji stále menší obnos, abych pokud narazím na něco co se mně líbí, si to mohl ihned koupit. Osobně většinou nakupuji na shoppu Banggod. Vyberu si zboží, klepnu na zaplatit, přepojí mně to na Paypal odsouhlasím platbu a je hotovo. /Učet na Paypalu je v Kč a přepočet dolaru nebo eura se děje automaticky.
Na Alliexpresu lze platit pouze kartou. Na to mám vyhrazenu jednu kartu, na které si udržuji také jenom malý obnos. Pokud potřebují více, převedu okamžitě ze spořicího účtu přes internetové bankovnictví. Na ostatních kartách mám platbu na internetu zakázanou.

Ondrashek06

Já PayPal moc nepoužívám, ale myslím si, že kartu mít člověk musí. Ale žádná pošta s ověřovacím kódem do schránky nechodí, prostě si člověk založí PayPal a může rovnou platit.

Edison

Z oučtu je potřeba zaplatit 50,– Kč. Na to PayPal vystaví účet a pošle na mail, resp. se ta platba ukáže na oučtu s takovým divným číslem. To číslo se pak zadá na paypalu při doregistraci, paypal vrátí 50,– kaček a uvolní další služby (bez tohoto procesu jsou nějak omezený platby, pokud vím, ale nemám zkušenost, bo jsem to realizoval dost rychle… a dávno).