haunted

Pokud si příjemce nevyzvedne balík a on se mi vráti musím jej poslat zpátky ?

Upřesnění: Prodával jsem určitou věc, kupujicí za ní nejdříve nechtěl zaplatit, zdráhal se ale poté nakonec zaplatil. Ja balík odeslal přes Českou poštu. Po dvou týdnech se mi balíček vrátil zpět. Adresát nebyl zastižen a ani na výzvu od pošty si pro balík nepřišel. Ja jsem kupujicího nijak nekontaktoval a ani on mě. Hrozí mi nějaká pokuta či soudní pře kvůli této záležitosti ?
A jak bych mel postupovat ? Je to již asi měsic co mám balík doma a stále žádná odezva, že by kupujicímu balík chyběl. Cena balíku byla asi 700 Kč.

Děkuji

Nejlepší odpověď
Deli

Uschovejte si doklady, ať je jasné, že jste balík odeslal.
Dál bych se spíš snažila kupujícího kontaktovat, aby se vyjasnilo, z jakého důvodu si balík nepřevzal. Jinak ho můžete posílat stále jako bumerang a nevíte, co se stalo, proč se pán neozývá.

Další odpovědi
greycell

asi bych raději vypsal a poslal depozitní složenku na 700 ve prospěch toho pána, doklad o vrácení peněz si uschoval a zboží se snažil udat jinde.

Falcon

Já bych to nechal tak.Věc znovu prodejte,ale pokud by se ten člověk později ozval,tak mu peníze vraťte.Peníze nemá smysl posílat,zase by se vrátily.