Válek Petr

Pokud pravidelně piji čaj, škodím si na zdraví?

Někde jsem zaslechl, v případě že člověk pije pravidelně čaj, ať už ovocný či černý, škodí to zdraví. Je to pravda? Děkuji.

Nejlepší odpověď
quentos

To už bych musel bejt mrtvej a moje ségra tuplem :{D>
Důležité je pamatovat na to, že čaj odvádí z těla vodu (paradoxně tzv. vysušuje), je třeba tedy kromě čaje pít i dostatek vody. Pokud tak činíte, nic nehrozí…

Další odpovědi
Drap

Čaj neškodí, pokud se pije v rozumné míře. Když se něco přehání, tak může uškodit i ta sebelepší věc.

nyjono

Pokud čaje střídáš a piješ v rozumné míře, bez problémů.
Lidi, kteří nepijí kávu, pijí čaj a jsou OK.
Ale ne nadarmo se říká: všeho moc- škodí.

da ny

Pozor je třeba dát u čajů bylinných.
Doporučuje se pití jednoho čeje (druhu, směsi) jen 10 – 14 dní, pak týden pauza.,
V současné době i na Růženku, údajně plnou „jedů“ ;).

Kryšpín

Někdy je ovocný obarvená voda, Růženka sedmero bylin je pěkný paskvil, ale pokud v něm nejsou pescitidy, toxický šmakus, plýseň a.p. tak neškodí

Šidlo

1. čierny čaj – blokuje železo, obsahuje veľa fluóru a dosť kofeínu a tanínov

takže pri predávkovaní – anémia, otrava fluórom, zápcha a zhoršenie alergie/hociakého problému s histamínom, možno aj nervových problémov

ovocný čaj býva hlavne zo šipku a jablka – plus ostatné ovocie, často kyslé, takže kto nemá alergiu na rastliny ani reflux, asi ho môže vypiť veľa