Lukes888

Pokud mi okolnosti brání přijít do práce, mohu místo zavolání napsat nadřízenému SMS zprávu?

Odpovědi
zjentek

Volej za pochodu, jinač tě „zdupe“, že tam eště nejsi, bo máš čas si vypisovat sms romány!

hapiky

Když máš svého nadřízeného „na háku“, klidně pošli tu SMS.

Edison

Spíše bych preferoval zavolat a potvrdit SMS. Přecien SMS je doložitelný text, oproti volání.

Dochy

Záleží na vztazích na pracovišti…
(spíš bych zavolal, ale pokud spolu opravdu dobře vycházíte, z dočasné nepřítomnosti nevyplývají pro firmu žádné katastrofické důsledky, tak je to možné)

marci1

Spíše bych volila telefonický hovor. SMS si nemusí nadřízený přečíst, nemáš jistotu, že máš omluvenou absenci. 🙂
https://www.wi­kihow.cz/Jak-se-hodit-marod,-kdy%C5%BE-pot%C5%99ebujete-den-volna

ivzez

SMSka není vhodná, měl byste zavolat. SMSku jenom v případě,
že se ani na několikerý pokus nedovoláte (a do zprávy to i uvést!).
Počítejte ale s tím, že SMS nestačí
a dál se pokoušejte dovolat → dokud se Vám to nepodaří.

Ledaže byste byl s nadřízeným předem dohodnut.

da ny

Za rozhodující bych považovala onu okolnost.
Takovou „okolností“ je vlastní nemoc, hospitalizace apod., vyžadující DPN. Nebo nemoc, úraz osoby blízké.
Pokud Vám na práci nezáleží a můlžete si dovolit o ni přijít, bez předchozí domluvy můžete napsat sms.
V případě vážných zdravotních důvodů a nadřízený je nedostupný by byla alespoň sms na místě. S tím, že budete opakovaně ještě volat a oznámíte osobně. Případně přijdete do zaměstnání později, s neschopenkou , potvrzením o OČR.
Záleží také na provozu, zvyklostech. Někde mohou zavolat (ne sms) a požádat o dovolenou ráno a na pracoviště se nedostavit.....
Zvážení okolností a řešení je na Vás.