Ametyst

Pokud máte na výběr koupit si potraviny ve skle nebo v plastu, co si vyberete?

Jedná se např. o jedlé oleje, jogurty, minerálky, kečupy a hořčice…

Nejlepší odpověď
Malvína

Převažuje sklo. Určitě. Některé mé oblíbené potraviny se však ve skle neprodávají. Škoda, ale lhát nebudu – i tak si je koupím.

Další odpovědi
Reganois

Podmiňuji to dobrovolným výběrem. Šel bych do skla, nejlépe vratného.

paul1

Raději ve skle, i když se to všude plasty jen hemží. Vzpoměl jsem si na moje první setkání s vratnými skleněnými obaly od jogurtů ve Švýcarsku. Před obchoďákem tam měli velikou vitrinu, odhadem tak 2×4 metry, plnou nalých přihrádek, které byly zvětší části zaplněné prázdnými skleničkami od jogurtů. Schválně jsem přišel až k vitríně, abych si ověřil, v jakém stavu je tam lidé dali. Byly čistě vymyté.

Kepler

Asi takhle: sklo je tradiční a důvěryhodnější, plasty praktičtější. Obojí zatěžuje životní prostředí, tak to moc nerozlišuju. Ovšem některé nápoje (pivo, vino) bych si v plastu nekoupil. Ne že bych měl nějaké mylné předsudky vůči plastům, ale působí to dojmem láce a nekvality. Prostě ke kvalitním potravinám a nápojům patří i kvalitní obaly.

Dochy

Záleží na situaci… Pokud jde o jinak rovnocenné (stejné) výrobky, tak upřednostňuju většinou sklo. Pokud je ale větší šance hrubého zacházení (výlet, voda, práce venku) tak radši plast.

elkon

Podle situace a výrobce.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.