Avatar uživatele
Ametyst

Pokud máte na výběr koupit si potraviny ve skle nebo v plastu, co si vyberete?

Jedná se např. o jedlé oleje, jogurty, minerálky, kečupy a hořčice…

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? Odpovědi.cz, paul1, marci1, Malvína, Reganois, Viktorie II. před 1024 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Malvína

Převažuje sklo. Určitě. Některé mé oblíbené potraviny se však ve skle neprodávají. Škoda, ale lhát nebudu – i tak si je koupím.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Reganois

Podmiňuji to dobrovolným výběrem. Šel bych do skla, nejlépe vratného.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
paul1

Raději ve skle, i když se to všude plasty jen hemží. Vzpoměl jsem si na moje první setkání s vratnými skleněnými obaly od jogurtů ve Švýcarsku. Před obchoďákem tam měli velikou vitrinu, odhadem tak 2×4 metry, plnou nalých přihrádek, které byly zvětší části zaplněné prázdnými skleničkami od jogurtů. Schválně jsem přišel až k vitríně, abych si ověřil, v jakém stavu je tam lidé dali. Byly čistě vymyté.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Asi takhle: sklo je tradiční a důvěryhodnější, plasty praktičtější. Obojí zatěžuje životní prostředí, tak to moc nerozlišuju. Ovšem některé nápoje (pivo, vino) bych si v plastu nekoupil. Ne že bych měl nějaké mylné předsudky vůči plastům, ale působí to dojmem láce a nekvality. Prostě ke kvalitním potravinám a nápojům patří i kvalitní obaly.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Záleží na situaci… Pokud jde o jinak rovnocenné (stejné) výrobky, tak upřednostňuju většinou sklo. Pokud je ale větší šance hrubého zacházení (výlet, voda, práce venku) tak radši plast.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Podle situace a výrobce.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek