Machal 86

Pokud manzelka nabude nemovitost behem naseho manzelstvi, jak by to bylo pri pripadnem rozvodu?

Resi se v deleni majetku i tato Jeji nemovitost? Nemovitost dostane darem od rodicu

Nejlepší odpověď
cukrar

Zaleží, jak nabydenemovitost, Dar a dědictví se nazapočítá do majetku manželů, nákup baráku za manželství ano.

Po doplnění.
Barák bude jen manželky. Vy ho získáte jedině až po smrti manželky.

Další odpovědi
Muffz

Pokud dostane nemovitost darem, tak je jen její a nemáš na ni žádné právo (pokud tě nenapíše jako spolumajitele).

ivzez

Dar jednomu z manželů je majetkem pouze toho, komu byl
darován. Totéž platí pro peníze získané prodejem takového
majetku a pro případný nákup dalšího majetku.

Pokud Vaše manželka obdrží darem dům, bude pouze
jejím majetkem (nestane se částí SJM). Kdyby se maželka
rozhodla dům prodat a koupit z takto nabytých peněz chatu,
bude i chata jenom jejím majetkem.

Kdyby se ale rozhodla chatu pronajímat,
spadal by zisk z pronájmu do SJM.
__

V případě rozvodu by manželčin majetek zůstal jí, ale Vy byste
měl nárok na vyplacení poloviny prostředků, které byly ze SJM
vyplaceny na jeho údržbu, rekonstrukci apod.

_______

K odpovědi Cukrare:
V případě koupě domu za trvání manželství by záleželo
na tom, jak byl dům financován. Pokud by jej jeden z manželů
koupil z úspor z doby před manželstvím (= z peněz patřících
jen jemu), patřil by dům jenom jemu.

pizlicka

DAR ani DĚDICTVÍ,nespadá do společného jmění manželů,tudíž je úplně je jedno,zda dar dostane před svatbou,nebo během manželství,je to jen a jen její majetek.