Ondrashek06

Pokud člověk najde na svém pozemku diamant, vlastní ho nebo je to majetek ČR?

V určitých zemích ho vlastní, v určitých zase ne… Jak je to teda v ČR? V horním zákoně jsou vypsané „vyhrazené“ a „nevyhrazené“ suroviny, ale nevyznám se v něm moc…

Nejlepší odpověď
Emefej

Diamanty jsou vyhrazené nerosty a patří státu bez ohledu na vlastnictví pozemku.
Viz Zákon č. 44/1988 Sb., § 3, písmeno J.

Další odpovědi
WalterBishop

https://pansky-svet.cz/jak-se-zachovat-kdyz-najdete-ztraceny-poklad-na-vlastnim-pozemku/

takze nenechat
Postup při nálezu pokladu.

_Bůh_

Je to tvoje, člověk se nesmí nechat okrádat státem