kurec

Pokud bych v 11:00 vyletěl z varšavy do ameriky v kolik hodin bych přistál v americe, když let trvá 15hodin?

časový posun by byl – 6hodin.

Odpovědi
Pepa25

11 – 6 + 15 = 20

tzn. 20 hod místního (amerického času), ve Varšavě v čase přistání bude + 15 hodin od startu, takže 2 hod. druhého dne (kontrola – 6 hodin rozdílu zachováno 🙂

Drap

Do Ameriky kam? To je potřeba vědět, zda na východní či západní pobřeží. rozdíl tam může činit až 5 hodin. Jinak myslím, že sčítat ses ve škole naučil a časová pásma najdeš lehce na netu.
Přeji úspěšný výpočet početní úlohy pro druhou třídu ZŠ

led

Definujte miesto pristátia, pretože na východnom pobreží je iný čas, než na západom pobreží. Nehovoriac o malom detaile USA sú aj na Aljaške a Hawaji. Rozdiel medzi Východným časom USA a Hawajom (podľa času v ČR) je od –6hod do –11hodín https://chcido­ameriky.cz/wp-content/upload­s/casova-pasma-v-usa.jpg
bližšie nájdete na https://chcido­ameriky.cz/ca­sova-pasma-v-usa
výpočet sú už len školské počty.

zjentek

Nesmysl, 15 hod. letu doletíš dál než do NY nebo na Floridu.

Tak 15 hod. z Waršavy někam do USA- to bych hádal na Vegas, takže to máme 8 hod. časovej rozdíl čili tam budeš buď v 6AM anebo taky v 6PM, bo nevíme zda letíš v poledne či večír. (;

cappuccino

Vypada to, ze ten let je s mezipristanim? Navic kdyz neudas letiste, nedava otazka smysl. Dalsi otazkou je, proc chces letet tak komplikovane z Varsavy?

Porkman

Ve 2:00 našeho času

Pepa25

Jen doplňuju, že jsem vyšel ze zadání: let 15 hodin, posun 6 hodin. SELČ –6 hodin odpovídá EST, neboli času na východním pobřeží USA, ale pak nesedí délka letu: z Warsavy třeba do NY se letí kratší dobu než 15 hodin, ledaže by to bylo s přestupy

led

Pepa25, máte pravdu, z Viedne cez Frankfurt nad Mohanom do NYC to trvalo čistý čas letu 10,5 hodiny. Waršava je možno o 1 hodinu viac.