bauerlukin

Pokračovat s opravováním rodinného domu?

Dobrý den, opravujeme rodinný dům, akorát teď s nárůstem těch cen nevím jestli je to vhodné. Nebylo by lepší počkat chvíli? Máme totiž z poloviny opraveno, druhá polovina čeká. Jde mi o to jestli očekáváte snížení cen stavebního materiálu v dohledné době. Díky předem za odpověď

Odpovědi
JežíšKristus

Neočekáváme

paul1

Moc to na to nevypadá, možná ale cena některých materiálů se trochu sníží.

led

Dokončite opravu, pokiaľ na to ešte máte finančné a materiálové zdroje. V súčasnosti je predpoklad nárastu cien stavebného materiálu.

Jiří Bohumil

Osobně si myslím, že současné, poměrně velké zvýšení cen stavebních materiálů a materiálů pro instalace, je způsobeno zejména velkou poptávkou, kterou nejsou schopné výrobní podniky a ani případní obchodní dodavatelé ze zahraničí, momentálně, v dostatečném množství, zajistit. A obchodníci i tohoto využívají a ceny zvýšili a drží vysoko. Rovněž covidová omezení asi měla na toto určitý vliv. Pokud bych měl potřebnou část RD opravenu do té míry, že by se dalo bez větších problémů bydlet, tak bych zřejmě určitou dobu počkal, až poptávka, vlivem snížení „kapitálu“, který se snaží lidé v současné době proinvestovat zejména do bydlení, mezi lidmi poklesne a dá se předpokládat, že i ceny se pravděpodobně sníží a hlavně nabídka potřebných materiálů, ale v levnějších cenových relacích, bude větší než nyní. Momentální nárůst považuji za poměrně extrémní.
Ovšem proti tomuto zase je, současné a i další předpokládané zvyšování cen energií, které se rovněž určitě i do cen materiálů a výrobků promítne.
Takže ten pokles nebude určitě tak markantní, aby ceny klesly na hodnoty dřívější.
Otázkou je, co myslíte „dohlednou“ dobou. Určitě to nebude rok.