Блaнкa

Pokojové květiny mi nekvetou. Nevíte, co s tím?

Zdravím, mám doma pár květin a u některých se mi děje tohle – koupila jsem je v obchodě a byly na nich normálně květy, doma potom časem odpadly. Po odpadnutí časem ve vhodnou dobu narostou květy nové. Jenže, u těch pár mi ty květy nechtějí narůst. Listy kvetou krásně, mají pevné stonky, prostě zdravé listy. No ale ty květy mi tam narůst nechtějí. Nevíte, co s tím? 🙂

Nejlepší odpověď
marci1

Dodej jim hnojivo, stačí hnojivé tyčinky. A musíš si s nimi povídat. Nikdo tomu nevěří, ale funguje to. 🙂
Pokud máš orchideje, tak po opadnutí květů trvá dosti dlouho, než vykvetou další (i když nové listy rostou).
Vlastní zkušenost

Další odpovědi
Nuk nuk

Záleží hodně na druhu pokojové rostliny, každá vyžaduje jiné podmínky.
Do květinářství se pochopitelně dodávají květem okrasné rostliny nakvetlé, aby byly co nejlákavější, doma pak po odkvětu mohou přestat kvést.

Zjistěte si v první řadě, který druh květiny to je, jaký má vegetační cyklus (některé květiny, např. orchideje, mají vegetivní období, kdy odkvetou a pár měsíců nic). To zjistíte třeba i v květinářství.

Zjistěte si, co Vaše rostlina potřebuje. Některá má reději více světla, jiná přímé slunce nesnese, některá chce polostín. Každá má jiné nároky na množství vody a druh zeminy v květináči. A pak samozřejmě se vyplatí i hnojivo (k dostátní opět v květinářství).

Někdy se ale stává, že krásně rozkvetlá květina po přenesení domů opadá a nekvete. Může to být právě tím přesunem. Např. ibišky stěhování moc nemusí. Takové rostlině dopřejte co největší pohodlí – zálivku, světlo, vzduch podle jejích potřeb, a dejte jí čas. Až se vzpamatuje, zase rozkvete.

Drap

U každé kytky je to jiné. Zřejmě nemají ty prav podmínky které potřebují aby kvetly. Univerzální rada neni.

Michálek1245

Co se týče pokojovek, zahrady a celkově pěstování a těchto věcí, tak hodně věcí a rad a tipů mají tady. Celkově mi to přijde jako hodně super web právě na takové ty rady našich babiček. Docela dost mi to připomíná ten pořad, který se jmenoval nějak ve smyslu „Co naše babičky znaly, ale my jsme zapomněli“. :)

Vercule

Já jsem na to lajdák, mně v bytě nic nevydrží a to jsem se vždycky snažila, takže jsem to vyřešila květinami umělými :)