Podvědomý strach z orgasmu (?)

Asi si řeknete, že jsem blbá, ale já mám problém:

Při sexu, a je jedno jestli klasickým nebo třeba drážděním klitorisu, mám problém, že vždy když se moje vzrušení stupňuje, při dosažení určité meze partnera vždy odstrčím a nenechám pokračovat – ač bych chtěla zažít ještě víc (orgasmus jsem asi ještě neměla, resp. nevím jak to poznám). I když jsem si už několikrát říkala, že ho nepřeruším, vždy jsem to udělala. Možná je v tom nějaký podvědomý strach z něčeho nepoznaného, nebo že třeba budu křičet (a probudím děti) nebo já prostě nevím co. Jak to překonat?

Je mi 27 a mám 2 děti. Dík

Nejlepší odpověď
anetadela1

Tak já jsem zhruba ve tvém věku, mám i 2 děti. A problém jsem měla ten samý 11 let. Vždy jsem partnera odstrčila, protože jsem si myslela, že se počůrám. Tohle léto jsem hodně koukala na pornostránky a něco si i našla o orgasmu, protože mi to taky pořád nešlo do hlavy. Prý to je moč jen z 10%. Když nebyl manžel doma, tak jsem si to zkusila udělat sama, přemohla jsem a fakt jsem vystříkla. Bylo to úžasný. A hned večer jsem to předvedla manželovi. Ten tomu nevěřil, že jsem se nepočůrala. Dala jsem mu přečít stránky, kde popisují co se s tělem děje a až pak jsme si to začali užívat. Pravda křičím u toho taky, ale máme vždycky po ruce polštář:-D
A když nejsou děti doma.....mám pocit, že jsem slyšet až na ulici.
Moc ti přeju, aby se ti to povedlo až do konce. Pak už nebudeš chtít jinak. Ani já moc netoužím po klasickým sexu, ale orgasmus(jde mi jen klitoriální) musím mít min. obden, když to jde.
Hodně štěstí!

Další odpovědi
Jerry71

Uff, jsem sice chlap, ale pokusím se poradit. Na Tvém místě bych se zřejmě obrátil na kamarádku(ky) a na 100 % si myslím, že ti vysvětlí (z vlastní zkušenosti)že se není čeho bát, naopak – že je na co se těšit !!! Přeji hodně prožitých orgasmů a to myslím vážně upřímně. Jerry

LuciJe

Váš problém není vůbec ojedinělý a obávám se, že vysvětlení kamarádek na téma „není to problém“ Vám asi nepomůže. Spíše bych doporučila pomoc odborníka, buďto psychologa a nebo přímo sexuologa. S podobným problémem u nich nebudete první ani poslední a pomohou Vám zjistit, z čeho pramení Váš „blok“ a odbourat ho.

Strach z orgasmu může mít mnoho příčin a bez jejich znalosti Vám bohužel žádná „instantní rada“ na webu nejspíš nepomůže.

Každopádně Vám nic nebrání to přesto zkoušet. Orgasmus určitě poznáte až přijde. Pokud přítele odstrkujete – nenapadlo Vás někdy si tuto možnost „omezit“? Pokud partnerovi důvěřujete, zkuste někdy až nebudou děti doma (takže se nebudete bát hlasově projevit) požádat partnera, ať vás přiváže k posteli a zkusí uspokojit. Nebudete mít možnost ho v dané chvíli odstrčit a navíc budete mít možnost pouze příjímat a soustředit se jen na své potěšení, namísto toho, abyste se starala i o jeho (věřím, že Váš partner to při podobných příležitostech pochopí).

Přeji hodně štěstí.

ondarcz

Blbá určitě nejste. Sice jste na mých rtech na chvíli vyloudila pousmání, ale když se nad tím zamyslím, tak to může být docela problém. Obzvláště v případě, že si váš partner pomyslí, jestli není chyba třeba v něm.
Nikdy jsem se s tímto nesetkal. Z toho, že píšete sem usuzuji, že chcete zůstat v anonymitě. Takže poradu s kamarádkami či návštěvu odborníka odsouváte až jako poslední možnost.

Napadá mě pár dotazů, na které si zkuste odpovědět a třeba vám to pomůže.

Jste schopna se uspokojit sama?

Co asi tak může být příčinou vašich obav?

  • strach ze znečištění (zkuste to ve sprše)
  • příjemné pocity v nepříjemné poloze (změňte polohu, nebo zkuste použít třeba vibrátor – sama nebo s partnerem)
  • strach, že vás bude slyšet (hekejte do polštáře)
  • napětí (zkuste si s partnerem zahrát nějakou „hru“, koukněte na péčko, nechte se namasírovat, uvolněte se)
  • strach z bolesti, neznáma, nebo vaší reakce vůči partnerovi (zkuste se nejdřív uspokojit sama)
  • stud (zkuste to potmě nebo pod peřinou)

Není to třeba tím, že moc chcete, nebo moc očekáváte a bojíte se co příjde? – Zkuste „míň chtít.“ Experimentování nebo použití různých pomůcek může navodit atmosféru hry, recese. Sex je fajn věc a je škoda se kvůli tomu trápit.

Sindy

Ahoj, souhlasím s anetadela1 – udělej si to doma sama-nestarej se o jiné a prostě si to užij-pokud máš dobrou sprchu můžeš to zkusit s ní(možná se tím odstraní tvůj strach).A až to příjde-poznáš to…Až se ti to povede dej děti babičce, poté pár skleniček na uvolnění a pak to doufám půjde samo – uvidíš jak se mu to bude líbit 🙂 Držím palečky