huxa

podruhé, poradíte vir prosííííím? :)

Docela dlouhou otázku jsem psal ohledně viru, nějaký dobrák mi ji zmazal, asi to je proti kodexu :o

Rád bych se od vás dozvěděl, nevěděli byste o nějakém viru, který by se tvářil nebezpečně, ale nic nemazal a vytvářel by např jen složky na ploše a celkově by dělal pro lajka neplechu a šel by snadno odstranit? testuji pár antivirů :)
Doplňuji:
www-kdybych chtěl takový vir někomu poslat, najdu si jej na googlu ;) zněla naprosto stejně, jen teď jsem nenapsal tolik podrobností.
Chci udělat vlastní test na svém PC :)

Věřím, že je zde hodně odborníků přes soft a určitě někdo něco takového již dělal ;)

Nejlepší odpověď
www

Ten dobrák jsem já. Otázka zněla trochu jinak a z obavy, abys neposílal cosi známým z xy důvodů, jsem jí nechal smazat.
Toto se řeší jinak – dej do google testování antiviru a oni už ty testovací viry mají, projedou ti PC s ohlášením výsledku stavu zabezpečení.

Další odpovědi
Michal Kole

takový testovací virus se jmenuje EICAR

hanulka11

takovou radu ti tu asi nikdo nedá,zkus na pc poradně co ti řeknou :D:D:D

baghira

Testovací neškodné viry najdeš třeba tady:
http://www.rex­swain.com/eicar­.html

muflix

zacni tim ze se naucis programovat.. ono antivir ti vetsinou hlasi vir jen u tech souboru co ma v databazi nebo u programu ktery pouzivaj znamy veci, pokud si napises neco svyho zvlast co nic nedela tak ti to nic detekovat nebude.. sou ale i specialne pro tyto ucely vytvoreny aplikace, ktery ti vir zasifrujou a vir pri spusteni projde antivirem a zakerny kod se rozbali az primo do pameti.. problem tedy neni ani tak jak takovy vir napsat nebo aby prosel testem jako spis jak ho dostat do ciloveho pocitace a aby nepotreboval administratorska prava a prosel treba pres UAC ochranu coz uz je docela komplikovany, psani viru podle me neni nic spatnyho naopak se clovek aspon nauci jak funguji pocitace, nejsme v dobe tmarstvi ale v dobe informacni proto nechapu mazani otazek na podobny tema.. pravda take je ze nejake antivirove firmy sou primo napojene na kriminalni underground