mekous88

Podnikání a předsednictví

Chtěl bych zjistit zda je podnikání v realitních činostech a zpracování odborných studií a posudků je v souladu se zákonem o střetu zájmů.Děkuji

Odpovědi
kazisvět

Zákon o střetu zájmů č.159/2006 řeší omezení podnikatelské čínnosti veřejných funkcionářů pracujících pro stát (např. poslanci, senátoři, členové zastupitelstev), a tak uvedený příklad určitě v rozporu s tímto zákonem není.
Jinak je spousta majitelů realitních kanceláří, kteří si navíc vydělávají znaleckými posudky – oceňováním nemovistostí. Já v tom porušování jakéhokoliv zákona nevidím, ale pro přesné posouzení by to chtělo znát více detailů.