KUBINKA

Poradíte, zda je možné najít nějaké řešení?

mam astma ,letosni leto jsou velka vedra ,tak musim vetrat.v domovnim radu sbd je jasne psany,ze se nesmi narusovat soukromi druhych kourem,sm radem,hlukem apod.kdyz vas brzy rano vzbudi smrad z cigaret je to hodne neprijemne.sa­mozrejme kuraci jsou nastvani a nechapou ze otravuji zivot druhym lidem.v panelaku by se mel brat ohled i na druhe

podnajemnici nad nami nam v panelaku kouri cigarety i ve 3h rano a tvrdi ze zapach z cigaret jde na horu a ne dolu.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Drap

nesouhlasim.

Je jedno zda souhlasím nebo ne. Anketa je nesmyslná. Každý kouř jde za běžného tlaku a za běžných podmínek převážně nahoru. Za jistých podmínek může jít i dolů. Tak to zkrátka je a nejde s tím nic dělat. To že podnájemníci nad vámi kouří, asi nevyřešíte. Pokud neni v domě zakázáno kouřit, mohou kouřit kdy chtějí.

Další odpovědi
Luxx

nesouhlasim.

záleží na okolních podmínkách – vítr a podobně
může to jít klidně všemi směry

iceT

nesouhlasim.

Potom požádej ty nezvedené kuřáky, aby si laskavě kouřili v bytě a ne na balkoně.

Jako pardon, ale za chvíli se nám kuřákům zakáže kouřit i na vlastní zahradě, protože to omezuje sousedící nekuřáky?

Mc Merkurion

nesouhlasim.

je mi fuk kam jde kouř,je to jejich,když ti vadí kouř jdi třeba do hospody,ty maj bejt nekuřácký,tak kde se má kouřit,jestliže se legálně prodávaj cigarety,tak je někde musim vykouřit,a jestli musíš větrat,tak ti do pokoje vletí smrad ze silnice…
…miluju tydle protikuřácký provokatéry…

anonym

souhlasim.

pach z cigaret jde všude. nejvíc páchne z úst (jestli se tomu dá vůbec říci pach z cigaret) samotných kuřáků, včetně jejich žlutých prstů, zubů a oblečení. nic proti kuřákům, jsou to lidi jako ostatní. super by však bylo, kdyby mi neházeli vajgly na auto, balkon atd.

štamgast

nesouhlasim.

Sice nechápu anketu ale nesouhlasím, taky by mi to vadilo. Kouření je hnus, ale o to tady nejde. To už musí být pěkná závislost, když kouří ve 3 ráno. Zkus se domluvit, jestli by nekouřili z okna, které je na jinou stranu. Nebo si stěžuj na schůzi SVJ.
iceT: Samozřejmě, pokud kouř od vás ze zahrady otravuje sousedy tak mají právo si stěžovat. Nejlepší je nekouřit.

wertos1

souhlasim.

GM

souhlasim.

Bumbon

nesouhlasim.

KdoSiOdJinud

nesouhlasim.

rozepsal jsem tu krásný text o tom, jak mě štve když lidi píšou z caps-lockem, ale pak jsem si řekl, že budu slušný a smazal jej :)

arygnoc

začnem z iného konca, keď už po nás vrieskate.

ako astmatik normálne v prírode neprežijete, ste slepá vývojová vetva – nebyť liekov, ste dávno mŕtvy, ste nositeľ defektných génov, ktoré nezodpovedne predávate ďalej – na rozdiel od fajčiarov, ktorí sú odolní voči škodlivinám a veselo na rozdiel od vás prežívajú i v nepriateľskom prostredí /dym/.

takže buďte rád, že vôbec dýchate – i keď vám to môže pripadať necitlivé, cynické a neviem aké, ale z hľadiska biologického výberu je to pravda.

zo spoločenského hľadiska ste magor, ktorý chce obmedzovať druhých – nedýchajte, keď vám to smrdí, na balkóne, zavrite si balkón, kúpte si práčku vzduchu a pod., prispôsobte sa vy, neobmedzujte druhých (a to neplatí iba na fajčiarov, ale všeobecne).

no a záverom si zakričím i ja:

PREČO SI VŠETCI MYSLIA, ŽE PRÁVE OBMEDZENÍM PRÁV DRUHÉHO SA NAPLNIA PRÁVA ICH?

😉

iceT

ta toto sa mi veľmi páči…

odik

Vzhledem k tomu, že je celý popis otázky velkými písmeni, tak ji ani nečtu. Co to je za módu? To na nás jako křičíte nebo co?

KUBINKA

omlouvam se na internetu se teprve ucim ,urcite jste nastvany a asi i bezohledny kurak.

odik

Abych nezapomněl – psaní celého textu velkými písmeny jako je to u Vaší otázky je na internetu stejně neslušné jako to kouření pod nos, na které si zde stěžujete – to jen na vysvětlenou.

odik

Co to je za blbou výmluvu? Snad máte oči = vidíte, že píšete špatně velká písmena a opravíte to. A jakou má spojitost to zda jsem či nejsem kuřák s tím, že vy nedokážete normálně psát na počítači? Vzpamatujte se.

ReHu

Souhlas nebo nesouhlas nic neřeší.
Buď se můžete dlouho dlouho dohadovat a dokazovat, že kouřili právě ti a ti, nebo se přestěhujte.

flodur

Jestliže vám kouř vadí tak máte smůlu.Kouřit se nesmí jen ve společných prostorách paneláku,ale na balkoně který patří k osobnímu vlastnictví bytu si může každý kouřit kdy chce a když vám to vadí tak si bohužel budete muset zavřít okno.Dokonce si každý může na svém balkoně i grilovat a nic s tím nenaděláte.Vlastní zkušenost.

KUBINKA

Neni pravda ze si na svem balkone kazdy muze kourit jak chce.Od lonskeho zari ma bytove druzstvo novy domovni rad,kde se pise,ze na svem balkone nesmis narusovat soukromi druhych kourenim,smra­dem,hlukem apod.

Luxx

pokud je to takhle s tím domovním řádem, tak se obrať na družstvo a uvidíš, co ti k tomu řekne a co s tím zmůže.. taky to chce mít asi i nějaký důkaz, např. svědectví dalších sousedů

gecco

A s čím máne (ne)souhlasit???

  • že podnájemníci kouří???
  • že kouří i ve 3 ráno???
  • že něco tvrdí???
  • že zápach cigaret „jde na horu“??? – koneckonců, co by na hoře dělal a o jakou horu vlastně jde???

___
Ta anketa je kromobyčejně pitomá, tak pitomá, že na ni nelze odpovědět…
Příště – až se zase budeš na něco ptát, nejdřív si otázku zformuluj, pak ji napiš, pak se zamysli, zda jí porozumí i ostatní – a teprve poté ji polož…
😉
_____________­_______
Kam táhne kouř z cigaret je závislé na momentálním proudění vzduchu podél fasády domu – ani kdybys tu otázku položila srozumitelně, nelze na ni odpovědět…
😉

Awe

A i kdyby, je to „jejich“ byt…