shaman88

Podle čeho přepočítávat kurz při nákupu ze zahraničního eshopu?

Zdravím,

http://www.kur­zy.cz/kurzy-men/nejlepsi-kurzy/EUR-euro/ – s jakou hodnotou počítat? S tou střední? Objednal jsem malý balík ze slovenského eshopu a doprava je přes nejmenovaného doručovatele. S doručovatelem jsem spokojen, ovšem poprvé jsem něco objednával ze zahraničí. Podle ceníku služeb tohoto doručovatele uvedená cena ve faktuře souhlasí. Ovšem jen ve faktuře. V trasovacím/sle­dovacím odkazu mám cenu o 0,48 € tedy 14 Kč vyšší. Počítám s tím středním kurzem eura. Ovšem ani s maximálním aktuálním kurzem a cenou služby ten rozdíl 14 Kč dělat nemůže.

Jěště se chci zeptat na zaokrouhlování. Jak se zaokrouhlují ceny v €? Když mám například cenu 10,45 €, tak se to zaokrouhluje na 10,5 €? Taková podobná věc se totiž stala. Těch zmiňovaných 14 Kč dělá už s tím zaokrouhlením.

Předem díky za Vaše odpovědi.

Odpovědi
Drap

Kurz se přepočítává podle aktuálního kurzu. Zaokrouhluje se stejně jako vše ostatní,