LysoňXXX

Plynová pistole v zahraničí. Jsou nějaké zvláštní zákony pro držení plynové pistole v zahraničí?

Dobrý den. Otázka spíše pro řidiče aj. Jedu autem do Belgie a Nizozemska přes Německo autem a chci si sebou (díky posledním okolnostem v médiích) vzít na cestu svou plynovou pistol. Moje otázka- Jsou nějaké zvláštní zákony pro držení plynové pistole v zahraničí? Nebo ji mohu normálně nosit u pasu v EU jak doma bez postihu. Zdůrazňuji, že je to opravdu jen a jen na obranu, co kdyby..

Nejlepší odpověď
arygnoc

pokiaľ viem, v médiách sa nič, čo by vás ohrozovalo, nedeje.

pokiaľ sa nebezpečenstvu chcete vyhnúť, seďte doma.
už čo i len držanie zbrane (akejkoľvek, i švajčiarsky nožík môže byť nebezpečný) nabáda „použi ma, použi ma“.

tento druh zbrane – plynová pištoľ, je možné používať v celej európe iba na miestach, kde nemôže byť ohrozrný život, zdravie alebo majetok.
okrem toho – zbraň musí byť zaistená, nenabitá (za ako dlho ju nabijete?).
nesmie sa nosiť viditeľne (v európe všeobecne žiadna zbraň – okrem ozbrojených síl a napr. pri poľovačke, …).
i pri použití napr. varovným výstrelom musíte udalosť hlásiť polícii.

osobne by som žiadnu streľnú zbraň na verejnosti ani nevyťahoval, čo keď na vás nejaký magor vytiahne skutočnú zbraň?.

ak sa chcete brániť proti médiám (tak je otázka položená), tak si kúpte >pepřák<, technicky by to malo stačiť.

;-Q

Další odpovědi
setapouch

Doporučuji zeptat se příslušného zastupitelského úřadu. Nebo chceš skutečně vsadit své peníze a/nebo svobodu na anonymní lidi na Netu?
A úplně pomíjím skutečnost, že plynovka na obranu je hovadina, zvlášť když reálně počítáš s nutností použít ji.