Shoehardt

Platí omezení rychlosti na silnici i pro cyklisty?

Např. bude třicítka v obci z kopce kolem školy. Může si to tam cyklista svištět padesátkou? :)

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Ano platí i pro cyklisty. Cyklista je řidič nemotorového vozidla a zákaz se nevztahuje jen na motorová vozidla, ale na vozidla veškerá.
Zákazová značka – omezení rychlosti se však nevztahuje na chodce, tudíž chodec může beztrestně v omezeném úseku běžet rychleji.

Další odpovědi
Edison

A já jen doplním, že i pro cyklisty platěj i ostatní dopravní předpisy i ZNAČKY!

JájsemRaibek

Ale pozor, na skejtbordu klidně můžeš fičet stovkou, protože nejsi řidič, ale chodec.

Edison

Po silnici ano, ale nikoli na chodníku. Ale taky pozor, jako chodec na silnici nemáš co dělat, pokud tam je chodník. Pokud není, i tam platí jistá pravidla… i pro chodce.