ten který je

Plastové láhve

Třídím odpad a plastové láhve vyhazuji sešlapané se zašroubovaným víčkem.Vadí to?

Nejlepší odpověď
annas

Já to také tak dělám, ale zviklal jste mě, proto jsem se přesvědčila na jedné stránce – sešlapat a pak zašroubovat.

Další odpovědi
Toruk

PET- láhve a jejich uzávěry/víčka jsou dva různé materiály, které se recyklují odděleně. Pokud víčko necháte na láhvi, před recyklací ho někdo zase sundá. Dříve se uvádělo, že se láhve mají do kontíků vhazovat bez víček. Dnes už se s tím počítá, že to budou řešit pracovníci kteří provádí recyklaci. I tak mají dost práce oddělit z kontejnerů na plasty odpad, který se plastům vůbec nepodobá.

fira

No jestli to nevadí té lahvi tak komu by to ještě mohlo vadit?

Jahoda

Stejně jako Annas. Sešplapu a až je z toho placka, zašroubuji. Potom hodím do žlutého kontejneru a je to. 😉

ReHu

Já to také tak dělala, ale zjistila jsem, že pracovníci na třídící lince uzávěry odšroubovávají, takže už je dávám zvlášť od sešlápnuté láhve.

9 řemesel

Povolím,sešlápnu a dotáhnu.A ona se mrška znovu nenafoukne, jojo, jsme šikovní.

ten který je

To fira:no někde jsem zaslechl názor že se víčka nemají zašroubovávat,tak proto se raději ptám.

annas

Jak jsem psala, znejistěla jsem, ale podívala jsem se na nějakou stránku o odpadech.
Než vhodíte PET láhev a nápojový karton do separačního kontejneru nebo plastového pytle, zmenšete jejich objem.

Z PET láhve odšroubujte zátku, láhev sešlápněte, srolujte ji co nejvíce můžete a nakonec zátku zašroubujte. Nápojový karton nejprve vypláchněte a teprve potom sešlápněte.