Avatar uživatele
ulrika8

Placení zálohové daně po novém přiznání

Dobrý den,

v roce 2020 jsem si nechal zpracovat daňové přiznání za rok 2019 (v červnu od daňového poradce, který dělal ve všem chyby) a protože mi vyšla daň z příjmu fyzických osob vyšší než 30 000 Kč, tak mi bylo vypočteno, že mám zaplatit zálohovou daň v prosinci 2020 a v červnu 2021.

V dubnu 2021 jsem však podal daňové přiznání za rok 2020 (raději už bez poradce), odečetl zaplacenou zálohu z prosince minulého roku a daň z příjmu mi vyšla menší než 30 tisíc – tj. že nemusím platit zálohy na daň.

Nechápu však, zda stále platí, že mám v červnu zaplatit další zálohu na daň z příjmu, z přiznání za rok 2019, které bylo podáno v roce 2020 – přijde mi to jako nesmysl, když v tom posledním vyšlo, že zálohy platit nemusím, ale opravdu netuším?

Zajímavá 0 před 1035 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
autacek

Zálohy na daň se platí dle podle poslední známé daňové povinnosti. Pokuď ti nová daň (bez ohledu na zaplacené zálohy) vyšla pod 30tis, a neměl si odloženo, tak zálohu v červnu neplatíš.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Hlada

Není mi jasné, z čeho vyplynula nutnost platit zálohu na daň z přiznání za rok 2019 v červnu 2021. V tom termínu přece už musí být podané přiznání za rok 2020.

před 1034 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
da ny

Kdybych něco takového nechápala/nevěděla, ptala bych se u „kováře“ (na FÚ).

před 1035 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek