GangstaHelper

Pes zakopaný na zahradě

Je legální zakopat mrtvého psa na zahradě? Není povinnost zneškodnit ho jako biologický odpad?

Nejlepší odpověď
deny555

Pokud vím,tak je to legální,ale měla by se dodržet dostatečná hloubka pohřbení psa.

Další odpovědi
atriplex

Ano, pohřbít lze psa nebo kočku do 80kg. Na hospodářská zvířata se toto povolení nevztahuje.

mojitek

Na toto tema uz tady probehla „jakasi diskuze“.
Tady je vyjadreni z mestskeho uradu na muj dotaz :
„Dobrý den, zákon č. 166/1999 Sb. o veterinární péči pohřbívání psů umožňuje, avšak za splnění určitých veterinárních a hygienických podmínek : – zvíře nesmí vážit více než 30 kg – zvíře nesmí zemřít na nebezpečnou nákazu (v tomto případě je třeba informovat Státní veterinární správu ČR) – místo uložení těla musí být vhodně zvoleno z hlediska ochrany zdraví lidí, zvířat a ochrany životního prostředí (tedy nikoliv např. v blízkosti studny) – minimální hloubka uložení je 80 cm – při procesu je třeba použít dezinfekčních prostředků – pokud se jedná o cizí pozemek, jeho majitel musí s pohřbením psa souhlasit Pokud zvíře uhnynulo stářím, jako ve Vašem případě, je pouze nutné tuto skutečnost oznámit do 15 dnů na Oddělení správy poplatků příslušného Městského úřadu. Možností jak s uhynulým zvířetem naložit je samozřejmě více. Proto, budete-li mít jakékoliv dotazy, můžete se obrátit na některou z veterinárních stanic, kde Vám jistě rádi poradí.“
Cili minim.hloubka ulozeni je 80cm bez ohledu na vahu,nebo velikost psa,musite pouzit dezinf.prostred­ky…i kdyz je to na Vasi zahrade

Kazdopadne neni zac…