Packal

Pes, ale co andulka?

Chci psa. A kdybych se hooodně snažila, tak mi by ho máma asi i koupila,ale je tu problém…mám andulku. Nedokážu se starat o dvě zvířata najednou. Co teď?
Nepište mi sem prosím: „Počkej, až andulka umře a pak si kup psa.“ Ale ona umře tak za 10 let!
Doplňuji:
Nebo já bych asi dvě zvířata zvládla, ale už bych andulku neměla tak ráda… protože pes by mi byl milejší.

Nejlepší odpověď
anonym

Chci a chci a chci…
Kdybych se hooodně snažila, tak mi máma koupí.....
Nevím co chci a nedám pokoj, dokud to nedostanu?
Jsi prostě nevyzrálá, rozmazlená holka . Žádné zvíře si nepořizuj, dokud si to v hlavě trochu nesrovnáš a nedojde ti, že zvíře se nemá odkládat když tě přestane bavit nebo se ti omrzí. A pes by ti byl milejší do té doby než bys poznala, co to je uklízet po něm loužičky a bobky, starat se o něj když je nemocný, venčit ho za každého počasí atd. atd.
Proč vlastně chodíš na tuto poradnu, když nesnášíš když ti někdo radí?
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/nenecham-si-poradit

Další odpovědi
marci1

Pokud to tak cítíš ( že se nedokážeš starat o dvě zvířata najednou ), tak si psa nepořizuj. Třeba se to časem, až budeš starší změní a budeš to vidět jinak. 🙂

anonym

Aha…
A za rok-dva se budeš ptát, co se psem, který už se ti, mezitím, také omrzel???
:-O
Myslím, že i děcka by měla mít větší odpovědnost za ´svá´ zvířata – takže nevíš-li co s andulkou, prodej ji někomu, u koho se bude mít aspoň tak dobře jako u tebe – a nebo ji zabij, oškubej, vykuchej, uvař a sněz – to by tě možná – aspoň na chvíli, z podobných nápadů ´vyléčilo´!
A nemusela bys čekat, až „umře“!

pusinka50

Tak máma ti pořídí psa, když se budeš hoooodně snažit..... a pak s ním bude sama běhat 3× denně po venku, krmit ho, nechávat ho očkovat, když bude nemocný, tak se o něj starat???!!!
Zatímco ty andulce 1× denně nasypeš žrádlo a naleješ vodu a víc se o ní nemusíš starat a to tě už teď obtěžuje???!!!
Srovnej si myšlenky, děvče a nechoď sem na poradnu s takovými idiots.kými dotazy, krucipísek!!!

MK44

Jak psa tak andulku je třeba mít ráda tak, jak potřebují. Aby jim u Tebe bylo dobře. Meditovat nad tím, který je mi zrovna „milejší“ k ničemu není. To že mám rád i někoho dalšího přece neznamená, že toho dosavadního mám rád míň. Nebo snad ano? Pokud myslíš, že lze mít ráda jen jedno zvíře, tak s dalším ještě počkej, než si to ujasníš … 😉

planetka04

Srovnávat péči o andulku a o psa se snad ani nedá. Pokud si myslíš, že když jsi zvládla andulku, tak zvládneš i psa je hooodně optimistické. Chápu, že se s andulkou nedá jít na vycházku, ale psa zase nemůžeš zavřít na celý život do klece. Ze všech stran máme zkušenost, že když se pořizoval pes dětem, tak to vždycky zůstalo na starosti po pár měsících rodičům, to v tom lepším případě, v horším šel do útulku.
Vydrž, až nebudeš chtít řešit andulka nebo pes.
A pokud nejste v domku se dvorkem, tak na psa zatím zapomeň úplně.

anonym

Žádné zvíře si nezaslouží jako „páníčka“ rozmazlenou holku, která naprosto nechápe, že pořídit si jakékoliv zvířátko znamená věnovat mu veškerou možnou péči a téměř všechen volný čas. Určovat si předem, které zvíře budeš mít raději, to je také pěkný „masakr“. Doufám, že tvoje máma má dost rozumu, aby na takové nápady nereagovala.