Cindy

Peřiny z kanadské kachny

Koupila jsem peřiny z kanadské kachny. Jsou úžasně hřejivé a lehké. Akorát trochu smrdí kachnou:-( Nevíte, jak zápach odstranit?

Nejlepší odpověď
briketka10

asi bych je dala napoprvé do čistírny a řekla
bych jim ať je něčím properou, doma bys je
sušila do zimy, kdybys je prala sama..
Doplňuji:
navíc kachní peří smrdí
obvykle víc než od husy
mám zimní bundu a taky,
když navlhne musím ji
vyvětrat :)

Další odpovědi
anonym

Zkus to proložit levandulí a jak píše briketka, chce to větrat, větrat a znovu větrat. Neprala bych to, rozhodně ne doma. Časem ten kachní pach trochu vyprchá a také si na to zvykneš. Úplně ale nepřestanou být cítit nikdy. Doma jsme dávali kachní peří jenom do malých polštářků, na kterých se nespalo.