gecco

Jaké aku mají lepší poměr cena/výkon/odol­nost, než ´klasické´ Pb?

Projektant mi navrhuje LiFePO – ale skoro mám pocit, že spolupracuje s někým jiným, než jsem já.
Podotýkám, že mi nejde o objem a hmotnost (nejde o mobilitu), pouze o „cenu/výkon/o­dolnost“ a bezúdržbovost provozu za libovolných v Česku běžných podmínek (jedná se o ´akumulátorovnu´ poněkud větší ´UPS´).
___
Kapacita 70+ kW
Doplňuji:
Tak jo, Mosoji – díky za potvrzení mého názoru…
Hlavně jsem se chtěl ujistit, že mi ´neunikla´ nějaká nová technologie.
😉
Akumulátorovna bude, samozřejmě, ´klimatizovaná´ (a v zimě vyhřívaná na cca 10°C, v létě chlazená pod 30°C).
___
Vyměním projektanta…
😉

Nejlepší odpověď
mosoj

Samozřejmě že AKU Pb. Jediná nevýhoda je, že jejich kapacita klesá s teplotou, takže do mrazů se moc nehodí, nebo je třeba použít větší kapacitu.
Také mají mírné ale velmi mírné samovybíjení, což ale nemusí při většině použití vadit.
Doplňuji:
Také je třeba porovnat jejich životnost a cenu.

gecco

Sorry, vypadlo mi „h“…
😉
___
Tedy – „Kapacita 70+ kW“ → Kapacita 70+ kWh