ondra07

Parfém pravý či nepravý?

Zdravím, řeším takové dilema… Líbí se mi toaletní voda od Gucci, která normálně stojí kolem 2 500 Kč v zahraničí i v Česku v těch pár dobrých parfumeriích.
No, ale zajímalo by mě, jaký je rozdíl mezi tou stejnou vůní za 1000 Kč a tou pravou vůní za 2500 Kč.

Odkazy: drahý a pravý- http://eshop.ma­rionnaud.cz/guc­ci-by-gucci-made-to-measure-edt-90-ml-gucci-by-gucci-made-to-measure-edt-90-ml.html

levný- http://www.parfemy-vune.cz/toaletni-voda-gucci-made-to-measure-47415.html

Všechny obchody nabízí ten levný a asi jen dva obchody ho mají za cenu 2 – 2 500 Kč.. :)

Proto se chci zeptat, jaký je rozdíl mezi levným a drahým.. jestli se to odvíjí i na té vůni, na kvalitě nebo tak..
Tak, jestli má s tímto někdo zkušenosti, tak mi poraďte..
Děkuju
Doplňuji:
No, mě jde právě o to.. že ten levnější by mohl méně vonět.. a ten dražší bude vonět déle, protože je kvalitnější.. nevím no.. Ale stejně asi koupím ten levnější a uvidím, jak to voní.. v obchodech se to těžko shání, tak proto na internetu. A nebo si pro to někam zajedu to zkusit ..

Nejlepší odpověď
Agneta

„…rozdíl mezi tou stejnou vůní za 1000 Kč a tou pravou vůní za 2500 Kč.“ ► Ty popleto, vždyť se stále jedná o ten samý výrobek, nebo myslíš, že Gucci vyrábí i nějaké šizené pro český trh?
Ale na plagiáty pozor, tam by za to bylo 1000,–Kč moc, to raději kupovat originál za 2500,–Kč, pokud to mělo být předmětem tvé otázky:D
Doplňuji:
Prosímtě kup ten za tisíc, protože to musí být ten samý. Prodej plagiátů je v Evropě velmi nelegální, a má se vždy hlásit i při pouhém podezření přímo výrobci, pokud bys na netu na něco takového narazil:D
Snad by ses mohl začít zajímat o to, jak se plagiáty poznají, abys něco takového někdy nekoupil:D

Další odpovědi
ReHu

Jestli to jde, podívej se na obsah vonných složek.
Ty levnější mívají nižší obsah a vydrží vonět kratší dobu.

odik

Dřív se parfémy prodávali draho, ale to jen kvůli neskutečným maržím obchodníků. Nyní, kvůli velké konkurenci (i ze zahraniční) e-shopů, musejí s cenou dolů a to jsou právě ty levné parfémy … ty drahé jsou jen ty, co mají marže stále vysoké (ano, klidně 100%)

  • některé firmy pak prodávají i testery jako normální
  • si zkontroluj hodnocení obchodu třeba na Heuréce, protože nějaké neznámé malé obchody samozřejmě můžou prodávat padělky

Doplňuji:
PS: Jinak to že někdo prodává za draho – to se stává u všech výrobků, že se podíváš na nějaký produkt třeba na Heuréce – všichni ho prodávají za 3.000 Kč (protože už je to třeba 4 roky starý model) a někdo ho stále prodává za původních 10.000 Kč

briketka10

já si kupovala Tester toaletní vody Christian Dior Dune 100 ml
v Parfums.cz.. je to stejný e-shop, jako Parfemy – vune.cz a
jen se liší cenou to, ale každý..
na tom tvým stojí : http://www.parfemy-vune.cz/toaletni-voda-christian-dior-dune-6050.html
mě stál víc nyní mají slevy : http://www.par­fums.cz/dior/du­ne-toaletni-voda-tester-pro-zeny/

http://parfemy­.heureka.cz/chris­tian-dior-dune-toaletni-voda-100-ml-tester/specifi­kace/#section
dříve ta toal.voda stála o devětset kaček víc
asi si znovu koupím tester je taková sleva
a v obyč. kamenný prodejně tam nemá
cenu chodit daj si k tomu i pětikilo a mě
ji přivezli zdarma a před vánocema :))

Doplňuji:
takže myslím, že je výhodnější
koupit ten Tester, nebo menší
balení..

lota

Parfém pravý, ale neřídila bych se jenom cenou. To, že je levný nemusí znamenat, že je to fake.

Benderber

Zkus parfums.cz tam jsou dobré ceny..Já tam nakupuji.

Pajka.111

Notino miluju! Oni mají skvělou nabídku veškeré kosmetiky! Nejlepší! Ceny super. Jako za ty origo věci je to vynikající.

SuzanKa

Ty Pajko a co vše na Notinu nakupuješ? Jen vůně nebo i dekorativku? já se právě chystám, že tam ještě koupím právě tu, tak váhám… Díky moc.

SuzanKa

No, jako je to bohužel tak. Nebo teda jako pro nás jedině bohudík :D Jako ty ceny v těch parfumerkách jsou šílený prostě. Na tom Notinu jsou ceny úplně suprový. Já tam díky tomu nakupuju hrozně ráda!

Pajka.111

Já se do Notina vracím několikrát ročeně, ale před vánoci je to pravidlo. Zase se těším, až budu vybírat voňavé dárečky :)

SuzanKa

Je to tak. Osobně na Notinu nakupuju už několik let a vždycky jsem byla spokojená. Jasně, nejvíc se tam vracím pro nákupy když jsou vánoce :) Ale jako hodně nakupuju i přes rok. Moc ráda zkouším nové vůně a tady mě to ani nepřijde nějak extra draho :)

natasanatasa

No, z vlastní zkušenosti můžu říct, že ty levnější imitace jsou často kvalitou srovnatelné s originály. Záleží to ale samozřejmě na konkrétním parfému. Já například už několikrát zkoušela jen tak ze zvědavosti objednávat imitace parfémů, které už mám doma z https://www.e­sensino.cz/ a u některých bych opravdu nepoznala rozdíl.

Sonka Pop

Na netu ty parfémy totiž přijdou opravdu levněji. Teda takhle já nakupuju jen na https://www.no­tino.cz, tam mají skvělý výběr, výborný ceny a vím, že je to kvalita.

Sonka Pop

No a co jsi nakonec vybrala? :) Já jsem teda hodně sázela na parfémy :) A měly úspěch. No a dostala jsem i nějaký kačky, tak teď si vyberu parfém i pro sebe. Hodně nakupuju třeba na Notino, tam mají nejlepší ceny a skvělou nabídku.

SuzanKa

No, jako je to bohužel tak. Nebo teda jako pro nás jedině bohudík :D Jako ty ceny v těch parfumerkách jsou šílený prostě. Na tom Notinu jsou ceny úplně suprový. Já tam díky tomu nakupuju hrozně ráda!

Sonka Pop

Ahoj, od Cloe mám nejraději tuto vůni https://www.no­tino.cz/chloe/chloe-parfemovana-voda-pro-zeny/. Měla jsem ráda i See, ale tahle mě pak oslovila víx :)

SuzanKa

Já to teda vnímá tak, že Notino je zaruka kvality. Jako já vůně nakupuji jen tam. A je to opravdu kvalita. Krásné vůně, které dlouho vydrží. Jako za mě já už nenakupuji jinde. Notino je pohodlné, navíc ceny jsou neskutečný!

Pajka.111

Jakou tu vuni od Chloe máš? Já miluju See, ale ona už se nevyrábí nebo co? :(

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

XenieRo

No, já už třeba do pafumerky nakupovat vůbec nechodím. Na netu ty parfémy totiž přijdou opravdu levněji. Teda takhle já nakupuju jen na https://www.no­tino.cz, tam mají skvělý výběr, výborný ceny a vím, že je to kvalita.

Pajka.111

Opravdu? Ty ceny mají opravdu snový… Za takovou cenu bych v parfumerce koupila leda nějaký šumivý mýdlo do vany. Jsou to origo parfémy?

SuzanKa

Pajko, já na Notinu nakupuju poměrně pravidelně. Jednak když jsou nějaký oslavy, tak tam nakupuju dárky a pak já sama jsem milovník parfémů, takže si sem tam něco koupím. tam mají ty ceny nejlepší! A ano, jsou to origo.

XenieRo

Hele, Pajko, víš co to Notino nabízí…? Normálně si vybereš až 5 parfémů a oni ti domů zdarma doručí vzorník, takže budeš přesně vědět, jak vůne voní :) Toho využij!

Sonka Pop

Holky, já se teda musím přidat :) Osobně třeba nenakupuju jinde, než na https://www.no­tino.cz. Já jsem se tam naučila nakupovat třeba i kosmetiku. Třeba opalováky nakupuju jedině tam.

Agneta

briketka10 >>> děkuji za pěkný odkaz (ten první), našla jsem tam i můj opalovací krém Lavera – na to, že je nejlepší na světě, nestojí zas tolik (prodávají ho za 210,–Kč) – teď pro všechny, co se zajímají o kvalitu, a to by se v kosmetice mělo:D

briketka10

to je dobře mám taky citlivou pleť :))