JájsemRaibek

Pánové, jak dlouho jste měli problémy s močením po zavedení stentu do ledviny a močového měchýře?

Podtoupil jsem kvůli ucpání močových cest kamenem zavedení stentu (hadičky) mezi ledvinu a močový měchýř. Je to už týden a stále mám problém s močením.
Pálení, řezání a co je nejhorší tlak do boku a zad. Vymočím se a za nedlouho jdu opět pár kapek. V noci je interval cca 1,5 hodiny.
Jasný, že nejlépe poradí lékař. Já se pouze ptám na vaši zkušenost, pokud jste tento zákrok podstoupili.

Nejlepší odpověď
orwell

Tak daleko jsem se ještě bohudíky nedostal, ale tohle nevypadá dobře. Můj tchán po podobném zákroku měl zavedenou cévku a musel stále užívat antibiotika. Je možné, že jsi i nadále někde ucpán, nebo máš navíc nějakou infekci. Tlak do boku a zad? Tohle není sranda, něco s tím dělej, tj. vykmitni za urologem. Dlouho bych nečekal.

Další odpovědi
Nassin

Já měl jen zavedenou cévku a po její vyjmutí (5 dnů v těle), mírné pálení močové trubice při močení, ale asi po jednodenním chození na malou pálení ustalo.
Jo, a sestra mi radila, že mám co nejvíce zadržovat močení, aby se měchýř vrátil do své objemové kapacity.

Kepler

Byl jsem přesně takový případ, ale žádné potíže jsem neměl. Možná, že ten šutr tam pořád ještě máš. Mě poslali na LERV, což je přístroj na rozbíjení šutrů cílenými zvukovými rázy. V moči pak bylo trochu krve, postupně jsem vyčůral písek a bylo vymalováno.

Jiří Bohumil

Já osobně tento problém neměl, ale můj syn, který musí používat cévkování z jiných důvodů, toto z počátku míval. Jde zřejmě o zánět močových cest, který mohl být způsoben zanesením infekce. Zkus pít bylinkové (urologický – směs bylinek) čaje na močení a fofrem k doktorovi. Je to nejspíš na antibiotika.

Pája.Pája1

Hodne rychle jdi k Lekari… to neni sranda ja pozanetu moc.cest nemohl cca 2,5 dni mocit a porad jsem pil muze dojik k prasknuti nebo kolapsu ledvin museji to vycevkovat a znovu nastartovat ledviny mechyr i prostatu je to jako po operaci nevicuras strci ti hadici…opravdu si nehraj…nwbo nepujdes na Covid a nebo neco jineho,,,ale na ledviny…

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.