oznámení znásilnění

Při oznámení znásilnění musí být rodiče nebo osoba dospělá?nebo se poté nějak rodiče kontaktují? nebo to záleží jen na té dívce, jestli chce, aby to rodiče věděli?

Nejlepší odpověď
kropitko

Nejsem si úplně jistá,ale myslím,že při výslechu nezletilé osoby musí být její zákoný zástupce, v tomto případě rodiče,rodič. Určitě by se ta dívka měla svěřit aspoň jednomu z rodičů. Stejně se to rodiče dozvědí. Hlavně v nich bude mít od začátku podporu.

pro ReHu,je pravda,že to beru podle sebe a svých dětí,jim se něco takového stát,tak to vím jako první

Další odpovědi
standa

Orgány činné v trestním řízení jsou v takovýchto případech povinné informovat rodiče (zákonné zástupce), resp. vyžádat si jejich účast v těchto řízeních…

Doplňuji ještě z „jiného soudku“, že existují situace, kdy nezletilá osoba má právo požádat o pomoc*) i bez vědomí rodičů nebo jiných osob odpovědných za její výchovu.

*) např. ustanovení § 8/1, zákona o sociálně-právní ochraně dětí (viz zdroj)

Zdroj: http://www.sa­git.cz/pages/sbir­katxt.asp?zdroj=sb99­359&cd=76&typ=r

ReHu

Kropítko – také „trochu“ záleží na tom, jaký vztah mají ona dívka a její rodiče. Všude to není ideál.