bolak

Otázky k Poste Restante

  1. Můžu si nechat poslat zásilku poste restante na adresu, na které normálně nebydlím (jsem tam na týdenní návštěvě), tedy pouze na určitou poštu?
  2. Nechá mě to tam Česká Pošta nebo bude ověřovat bydliště adresáta?
  3. A dá se tímto způsobem poslat balík – zboží objednané z internetového obchodu?
  4. Pokud ano, jak to dám tomu obchodu vědět a co napsat do kolonky adresa, když vlastně žádná adresa není?

Nejlepší odpověď
fablen

  1. myslím, že bez problémů můžete (na adresu bych si nechala napsat

Karel Novák, Rokycany 50
poste restante
přech.bydl. u Marie Novotná
ul. Březinova
586 01 Jihlava

  1. podle mě by bydliště adresáta ověřovat neměli pokud bude na zásilce Vaše jméno na 1.místě
  2. to určitě ano a bez problémů, stačí jim jen tuto

adresu uvést do objednávky. Hlavně ale, aby dodání do týdne vůbec stihli. V obchodních podmínkách by měli mít uvedenou dobu dodání. Týden je docela krátká doba.

  1. viz výše

Další odpovědi
Drap

Bez problémů, adresa se píše z důvodů, že by se zásilka někde zdržela nebo zatoulala.

WeeBear

1)Můžeš, ale bylo by podle mě lepší, když by ti tam odesílatel připsal rodné číslo, podle kterého by tě pracovník lépe identifikoval
2)Bydliště se neověřuje, na zásilky poste restante se přece nepíše a takových ‚Petrů Nováků‘ může být v jednom sídelním celku klidně deset, pošta adresu nezjišťuje.
3)Neměl by být sebemenší problém, akorát nesmíš zapomenout (pokud bydlíš ve větším sídelním celku s několika poštami, a ne ve městě/vesnici s jednou) zapomenout napsat přesnou dodací poštu, například Praha 10, ve které si zásilku vyzvedneš
4)Nejlepší by bylo zavolat jim, vzhledem k tomu, že se za tuto zásilku nepřiplácí, tak by ti měli určitě vyjít vstříc.