Lulu1

Musí být daňové přiznání v obálce? Kam ho donést, jsem-li z Ostravy-Poruby?

Zdravím, mám dva dotazy a snad mi poradíte (daňové přiznání podávám poprvé a sama).

  • Když ho donesu osobně na finančák, musí být v obálce nebo stačí mít papíry jen ve složce?
  • Četla jsem, že „Daňové přiznání se podává místně příslušnému finančnímu úřadu, což neznamená nic jiného, než že adresátem vašeho doporučeného dopisu bude finanční úřad v místě, kde jste trvale hlášeni k pobytu.“ – Když jsem z Ostravy-Poruby, kam mám donést přiznání? Do Přívozu (Finanční úřad pro Moravskoslezský kraj), v Porubě nebo stačí jakýkoliv finančák v Ostravě?

OSVČ nejsem, takže Ossz a pojišťovna by se mě týkat neměly, ne?

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud posíláš daňové přiznání poštou, bude zřejmě obálka nutná. Pokud ho přineseš na FÚ, nemusíš ho mít ani v obálce ani ve složce. Příslušný FU je ten,v místě trvalého bydliště. Pokud je více poboček , tak ten u kterého je člověk veden.

Další odpovědi
nyjono

Přiznání k dani nemusí být ani ve složce. Měj 2 vyhotovení nebo originál + kopii. Obě si nech potvrdit, kopii uschovej.
Nezapomeň na OSSZ a zdravotní pojišťovnu.
Pokud nevíš, kam patříš, zeptej se přímo na FÚ. Ale zítra už pravděpodobně pouze na podatelně, neb není úřední den pro ostatní záležitosti.