zjentek

Opustí kosi své kose, když jej osahá člověk?

Přestanou jej třeba krmit, nebo nahodí jiný nevšímáky? Nebo jsou to jen poběry? Potřeboval bych chytit kose v trávě do ruky a dát jej vysoko na strom, aby jej nepotrhaly čtyři mlsný a přežraný kočky, který v lokalitě sídlí a krouží tam.

Nebo návrhy jiných řešení? Dík.

Nejlepší odpověď
Drap

Může se to stát. Vezmi si na to rukavice, měli by pomoci.

Další odpovědi
Dochy

Nevím jak zrovna kosi, ale říká se, že ptáci jsou skoro bez čichu a rozhodně si svá mláďata tímto způsobem neověřují.

Srovnávat králíky s ptáky v tomto směru nemá smysl

Malvína

Ano, rukavice jsou vhodné. Kosice může mládě zavrhnout, nebude jej považovat za své, neucítí z nej svůj pach.
Podobně je to i s králíky. Doporučuje se nejdříve si pohladit samici, čímž získáme její pach na svou ruku. Jenže kosici asi těžko pohladíš, tudíž rukavice jasná volba. 🙂

EKSOT123

Tak prý mají dobrý čich, ale jestli by opustili mládě, to nevím:
https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=čich+ptá­ků&rlz=1C1CHBH_csAT780AT­780&oq=čich+ptá­ků&aqs=chrome­..69i57.4974j0j7&sou­rceid=chrome&i­e=UTF-8

zjentek

Ad Drap: A tak snad mě neklofne! Vždyť to myslím dobře!