jane

Optimální full HD rozlišení u LCD televizoru

Jaké je optimální full HD rozlišení pro LCD televizi s 90 cm úhlopříčkou? Případně poradíte dobrou LCD televizi? Díky

Nejlepší odpověď
kenyrts

Důležitou roli hraje i rozlišení obrazovky. Zde se můžete setkat s pro někoho nesrozumitelnou zkratkou HD, což znamená high definition, neboli vysoké rozlišení. V technických parametrech u vámi vybrané televize se pak můžete setkat s pojmem malé HD (rozlišení 720 řádků) nebo Full HD, neboli plné rozlišení (rozlišení 1080 řádků). Zda si vyberete malé či plné rozlišení, záleží jen na vás. Obecně platí, že Full HD zajišťuje obraz té nejvyšší kvality.
více „Jak vybrat televizi“ viz link:
Doplňuji:
jelikož tady píšete jaký je Optimální full HD rozlišení u LCD televizoru,tak mi je jasný,že jste tak trochu mimo mísu,tak jsem vám nabídnul stránku aby jste věděl o co vlastně jde !!!!!!!!!!

Zdroj: http://www.tvmix­.cz/

Další odpovědi
hem

Full HD rozlišení má 1920×1080 obrazových bodů. Pro 90cm úhlopříčku je dostatečné. Existují i vyšší rozlišení, ale vyskytují se jen výjimečně (hlavně v Japonsku).

Osobně můžu doporučit televizory LG, v této úhlopříčce např. LG 37LH4020, který má mimo jiné USB vstup pro MP3 a JPEG a výborné reproduktory.

Zdroj: televize.skla­dem.eu/63229/lg-37lh4020-hnedy.html