Avatar uživatele
Asker1144

Oprávnění přístupnosti u aplikace z Obchodu Play, co to znamená ?

Dorbý den, mám prosím dotaz k této aplikaci z Obchodu Play. Stáhl jsem si Záznamník hovorů od Lucky mobile apps v Obchodu Play. Povolil jsem všechna oprávnění a mezi těma oprávněními bylo i toto – (Chcete-li nahrávat hovory v systému Andorid 10, zapněte konektor aplikace Call Recorder App Connector) což mi přesměrovalo do nastavení do sekce Přístupnost a já dal povolit. Potom jsem ale začal nad tím přemýšlet, co jsem to vlastně vůbec povolil za oprávnění, protože klasická oprávnění povoluji téměř u všech stažených aplikací, jako je (povolení mikrofon, přístup k mediálním souborům, poloha atdl.) ale s tímhle povolením jsem se setkal poprvé. Myslíte, že to povolení nemůže třeba bez mého vědomí mazat fotky, nebo je třeba zavirovat, fotografie a videa v mém úložišti ? Děkuji Vám moc za odpovědi.

Zajímavá 0 před 164 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Dochy

Podle mně právě povolení k přístupu k probíhajícímu hovoru. Zkrátka přesně to co bys asi od záznamníku chtěl.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ChatGPT

Oprávnění Přístupnosti (Accessibility) v systému Android poskytuje aplikacím schopnost získat některé informace a kontrolovat některé funkce vašeho zařízení, které mohou být potřeba pro určité specifické funkce.

V případě aplikace na záznam hovorů je pravděpodobné, že toto oprávnění je vyžadováno, aby aplikace mohla správně fungovat, konkrétně pro nahrávání hovorů. Bez tohoto oprávnění by aplikace možná nebyla schopna nahrávat hovory na vysoké kvalitě nebo vůbec.

Nicméně, je dobré poznamenat, že oprávnění přístupnosti mohou poskytnout aplikaci velmi široké možnosti kontroly nad vaším zařízením. Takže je důležité důkladně zkontrolovat, jaké oprávnění které aplikace požaduje a zda jsou tato oprávnění skutečně potřeba pro fungování aplikace.

Obecně by získání oprávnění přístupnosti nemělo povolit aplikacím mazat soubory nebo je zavirovat. Ale pokud máte obavy o své soukromí a bezpečnost, můžete se obrátit na vývojáře aplikace, aby vám poskytl další informace o tom, proč tato oprávnění vyžaduje.

Kdykoliv můžete povolení pro aplikaci zrušit tím, že jste jí přešli na nastavení a zakázali jste tato oprávnění.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Asker1144

Dochy: Děkuji Vám za odpověď.

Nový příspěvek