Standa H.

Mohla by být problém časová chyba na protokolu o SZZ?

Dobrý den,

můj známý letos státnicoval na jedné nejmenované VŠ. Všiml si, že v hlavičce protokolu o státní závěrečné zkoušce byl chybně vypsán akademický rok, místo správného roku 2019/2020, tam chybně stálo 2018/19.

Otázka tedy je, pokud by škola si této chyby vůbec nevšimla, byť je jasné, že protokol o szz podepisuje cca 6 lektorů a děkan, mohl by to být z čistě formálního hlediska problém třeba za 20 let v budoucnu? Byl by zde evidentní časový rozpor mezi daty jednotlivých státních zkoušek, které by všechny nesly samozřejmě správné datum roku 2020 a omylem školou chybně vypsaného akademického roku 2018/2019. Mohla by škola tuto nesprávnost i v budoucnu opravit skrze § 156 odstavce 1 správního řádu formou usnesení?

Děkuji za odpověď. Stanislav Horák

Odpovědi
Pepa25

Na žádném vysvědčení o SZZ (a to je jediný oficiální doklad o jejich absolvování) jsem nikdy neviděl napsaný akademický rok, jen data a výsledky zkoušek … Nehledáte problém tam, kde není?

Standa H.

Máte pravdu v tom, že na oficiálním dokladu – diplom a dodatek, který obdrží absolvent, tento údaj nefiguruje, ale na protokolu, tedy na písemném záznamu o průběhu SZZ, který má navěky v držení VŠ, ano. Mne zajímá jen čistě procesní možnost opravy této chyby na daném dokumentu – protokolu, čili zápisu o SZZ.
Absolvent k tomu navíc nemá vlastně ani přístup, a navíc je evidentní, že je to chyba školy, tzn. dobrá víra podle správního řádu ve správnost postupů zde chrání absolventa před možným negativním zásahem v budoucnu.