mikik

Opel corsa klima 1.7D r.v.2000 44kw kabinový filtr?

Prosím o radu.Nemohu najít u svého auta kde je umístněn kabinový filtr a jak je výměna náročná a jaké potřebuji nářadí.Zvládne výměnu i amatér?Za odpovědi předem děkuji.

Nejlepší odpověď
Ar

Sice nepíšete jestli jde o Corsu (B) nebo ©, ale podle motoru (1.7D) je to „béčková“.
Ono se to zrova v roce 2000 lomilo a od podzimu se dělal nověší model, ale to je jedno.
No samotná výměna filtru je úplně jednoduchá , ale dostat se k němu už je horší. Tam se „pan opl“ nevyznamenal.
Nejprve musíte sundat oba stěrače, pak odmontovat to plastové „torpédo“ co je před předním sklem (je tuším na dvou šroubech). Pod tím plastem už je ten filtr, drží ho jen dvě plastové pacičky. Jak píšu výměnu zvládne i dítě ,ale dostat se k němu je pracnějčí i když né složité. Potřebujete „třináctku“ klíč a křížový šroubovák.

Tak jsem to dohledal ještě s videem.
http://www.you­tube.com/watch?v=sd4lDsg­sF1k