postcd

Online účet, nutnost notářsky ověřit totožnost aby mohl být zrušen?

Mám účet gopay.cz což je něco online platební systém. Tento účet si přeji zrušit. Avšak zdá se, že po mě chtějí následující:

v souladu s bodem 42 smluvních podmínek GoPay vás vyzýváme k identifikaci.

Do systému prosím vložte následující údaje:

  • kopii hlavního identifikačního dokladu (občanský průkaz)
  • kopii doplňující identifikačního dokladu (řidičský průkaz, pas)
  • kopii výpisu z účtu
  • ověřenou kopii veřejné listiny o identifikaci

Požadavky na vložené doklady jsou dostupné zde
http://help.go­pay.com/cs/te­ma/identifika­ce-klienta/pozadavky-identifikacnich-dokladu

Veřejnou listinu o identifikaci zároveň zašlete také na adresu společnosti
GOPAY s.r.o.
Planá 67
České Budějovice

mají na to ze zákona právo když chci pouze zrušit účet, nesouhlasím nadále se smluvními podmínkami? Je to v rozporu s nějakým zákonem? kterým?

občanský a řidičský průkaz jsem tam již vložil dříve ale nevím proč bych měl tu "- ověřenou kopii veřejné listiny o identifikaci " ( http://help.go­pay.com/cs/te­ma/identifika­ce-klienta/informace-k-dokumentu-verejna-listina-o-identifikaci ) Děkuji

Nejlepší odpověď
Pepa25

GoPay je platební instituce a vztahují se na ni přísné požadavky zákona č. 253/2008 Sb., o některých opatřeních proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu – jako je ta veřejná listina o identifikaci fyzických a právnických osob.
Potřebuješ to opravdu rušit? Vedení je zdarma, tak prostě převeď peníze pryč …