henisek

Převod firmy nebo pronájem?

Dobrý den, kamarádka chce ukončit živnost, je možné po ní převzít firmu, tak aby zůstalo obchodní jméno? Dá se to řešit formou pronájmu? Jak se to ošetří finančně? Díky

Nejlepší odpověď
kenyrts

Jestliže dojde k převodu firmy na jiného majitele a nastane změna zaměstnavatele, přecházejí podle §338 všechna práva a povinnosti z pracovněprávních vztahů v plném rozsahu na přejímajícího zaměstnavatele. Za přejímajícího zaměstnavatele se bez ohledu na právní důvod převodu a na to, zda dochází k převodu vlastnických práv, považuje právnická nebo fyzická osoba, která je způsobilá jako zaměstnavatel pokračovat v plnění úkolů nebo činností dosavadního zaměstnavatele nebo v činnosti obdobného druhu. Přitom práva a povinnosti dosavadního zaměstnavatele vůči zaměstnancům, jejichž pracovněprávní vztahy do dne převodu zanikly, zůstávají nedotčeny.
finanční vyrovnání bude asi záležet na vaší dohodě!!